ABD'li Demokrat Parti üyesinden Erdoğan hakkında sert sözler!

ABD'li Demokrat Parti üyesinden Erdoğan hakkında sert sözler!

Amerika Birleşik Devletleri Demokrat Parti'ye bağlı olan ABD Meclis Temsilcisi Adam Bennett Schiff sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye'ye yönelik sert sözler kullandı.

Adam Schiff'in açıklamaları şu şekilde:

"Geçtiğimiz yılda Erdoğan Türkiye'si şöyleydi:

Azerbaycan'ın Artsakh saldırısına yardım etti,

Suriye'deki askerlerimizi tehlikeye attı

İran'a yanaştı

S-400leri kurdu

Hangi müttefik böyle şeyler yapar? Türkiye ile sertleşme zamanı"

BÜYÜKELÇİ CEVAP VERDİ

Bu tweetin altına yorum yapan ABD nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi  Serdar Kılıç yazılanların doğru olmadığını ABD'li vatandaşların yanlış bilgiyle manipüle edildiğini ve ABD'lilerin gerçekleri öğrenmesi gerektiğini yazdı. Azerbaycan'ın hiçbir ülkenin topraklarına saldırmadığını söyleyen Kılıç, Ermenistan işgali altında olan Azerbaycan'ın meşru müdaafa hakkını kullandığını yazdı. Kılıç'ın ifadeleri şu şekilde:

"Türkiye, Suriye dahil dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ABD askerini tehlikeye atmadı. Aksine Kore savaşından bu yana Türk ve ABD birlikleri dünyanın çeşitli yerlerinde yan yana savaşıyor."

"Ancak, Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı, Türkiye'de sivillerin yanı sıra ASKERLER de dahil olmak üzere 40.000'den fazla kişinin hayatına mal olan PKK terör örgütünün Suriye cephesine ABD'nin sağladığı destekten kaynaklanan tehdidi görmezden gelmeyi seçti"

ADAM SCHİFF "ERDOĞAN'A SORULARIM VAR"

Bunun üzerine Kılıç'ın sözlerini alıntılayan Adam Schiff şu sözleri kaydetti:

"Büyükelçi, sizin yanıltıcı bilgilendirmenizde eksik olan şey, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki sorunları çözmek için  askeri güç kullanımından feragat etmesi.

Bu yüzden size ve Recep Tayyip Erdoğan'a sorularım var.

"Ateşkesi ve pazarlıklara geri dönmeyi destekliyor musunuz? Yoksa savaş mı istiyorsunuz?"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika