Abdulkadir Selvi: Erdoğan, ekonomide arzu ettiği iyileşmeleri yapmadan neden seçime gitsin?

Abdulkadir Selvi: Erdoğan, ekonomide arzu ettiği iyileşmeleri yapmadan neden seçime gitsin?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın "hayat pahalılığının ateşten bir gömlem olduğu dönemde" erken seçime gitmeyeceğini savundu.

Selvi, bugünkü yazısında, "Cumhurbaşkanı halkın da siyasetin de en önemli sorununun ekonomi olduğunun farkında. Fiyat artışları karşısında halkın gelir seviyesinin artması için alınan tedbirleri devreye sokuyor. Ama enflasyon düşmeden, dövizdeki yükseliş durmadan bu tedbirlerin kalıcı olarak fayda sağlaması mümkün olmuyor. Ekonomideki sorunları çözmek elbette ki iktidarın görevi. Cumhurbaşkanı aralık ayıyla birlikte enflasyonun ciddi oranda gerileyeceğini ve ekonominin rayına oturacağını düşünüyor. 'Halkımız bir kez daha görecek ki ekonomideki sorunları da yine AK Parti çözüyor. Bunu başaracağız' diyor" dedi. 

Selvi, erken seçim tartışmaları hakkında da şunları yazdı:

"Muhalefet, hayat pahalılığının ateşten bir gömlek olduğu bir dönemde erken seçime gitmek için zorlar. Ama Erdoğan buna niye yanaşsın? Erdoğan gibi tecrübeli bir siyasetçi ekonomide arzu ettiği iyileşmeleri yapmadan neden seçime gitsin?

Muhalefet neden erken seçim istiyorsa Erdoğan da tam da o nedenle erken seçime gitmez."