Abdulkadir Selvi: Erdoğan kabinede dört bakanın yerini koruyacak

Abdulkadir Selvi: Erdoğan kabinede dört bakanın yerini koruyacak

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin kabinede çok büyük değişiklik yapmayacağını; Ekonomi, Milli Savunma, Adalet ve Dışişleri bakanlarının

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin kabinede çok büyük değişiklik yapmayacağını; Ekonomi, Milli Savunma, Adalet ve Dışişleri bakanlarının yerini koruyacağı izlenimi edindiğini yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin ardından AKP'nin seçmenin mesajını aldığını söyledi. Selvi, kabinede çok büyük değişiklik beklemediğini belirtirken; Ekonomi, Milli Savunma, Adalet ve Dışişleri bakanlarının yerini koruyacağı izlenimi edindiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın dünkü grup toplantısı konuşmasındaki milli irade vurgusunun AKP içindekilere bir mesaj olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Selvi yazısında, "AK Parti’deki sorun bir bakanın gidip diğerinin gelmesinden öte, partinin söyleminden siyaset tarzına, ülke yönetiminden toplumsal huzura kadar köklü değişikliklerin yapılmasına ihtiyaç var." ifadesini kullandı.

Yazının devamı için tıklayın

Politika