Abdulkadir Selvi: Erdoğan’dan AK Parti milletvekillerine çarpıcı açıklamalar

Abdulkadir Selvi: Erdoğan’dan AK Parti milletvekillerine çarpıcı açıklamalar

''Cumhurbaşkanı Erdoğan da Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri ile yaptığı toplantıda konuyla ilgili olarak talimat verdi''

Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekillerine, İstanbul'da Çırağan Caddesi'ndeki 112 tarihi çınar ağacı kesilmesini daha çok gündeme getirmelerini belirterek, "Bu iş CHP'yi bitirir" dedi. 

İstanbul'da Çırağan Caddesi'ndeki 112 tarihi çınar ağacı kesildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada, ağaçların kansere yakalandığı ve devrilme riskine karşı kesildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri ile yaptığı toplantıda konuyla ilgili olarak talimat verdi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan Cumhurbaşkanlığına uzanan bir siyasi serüvene sahip olduğu için Erdoğan’ın gözünde İstanbul’un yeri bir başka. O nedenle İstanbul’un üzerinde titriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Beşiktaş’ta Çırağan Caddesi üzerindeki asırlık çınar ağaçlarını kestirmesine tepki gösteriyor. 'Gezi’de 5-6 ağaç için kıyamet koparanları görüyorum burada sesleri çıkmıyor. Bunlar sadece ağaç değil, asırlık çınarlar. Bunlar tarihe şahitlik yapan çınarlar. Bu iş CHP’yi bitirir. İstanbul milletvekillerimizin daha çok gündeme getirmesi lazım' diye konuşuyor."

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem