Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday

Abdulkadir Selvi: İmamoğlu bekleyecek, Kılıçdaroğlu ortak aday

İYİ Parti’de de artık Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kabullenilmiş durumda.

Gazeteci Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası ortak adaylığı hakkında, "Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına diğer partiler ikna oldu. Bir tek Akşener kalmıştı. İYİ Parti’de de artık Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kabullenilmiş durumda. Ona uygun modeller konuşulmaya başlandı" ifadesini kullandı. 

Selvi, bugünkü yazısında İyi Parti'de başkanlık divanının bazı üyelerinin Kılıçdaroğlu konusunu tartışmaya açtığını belirterek, "Kemal Bey’in cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kararlı olduğunun altı çiziliyor. 'Kılıçdaroğlu kesin aday. Ya ortak aday olacak ya da CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olacak' deniliyor" diye yazdı.

Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"26 Ocak’taki toplantıda cumhurbaşkanı adaylığı konusu ele alınacak lakin 30 Ocak’taki lansmandan sonra liderlerin cumhurbaşkanı adayını konuşmak üzere özel bir gündemle bir araya gelmesi öneriliyor. O toplantıya CHP’nin sadece Kılıçdaroğlu’nun ismini getireceği genel bir kabul görmüş durumda. Kılıçdaroğlu adayken CHP, masaya İmamoğlu ve Yavaş ismini önerir mi? İYİ Parti bunun farkında. O nedenle 'Kılıçdaroğlu’nun adaylığını engelleyemeyiz' deniliyor." 

Etiketler :