Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu’nun bir sorunu var. O da tutarsızlık sorunu

Abdulkadir Selvi: Kılıçdaroğlu’nun bir sorunu var. O da tutarsızlık sorunu

''Adama sorarlar ‘Sen kimsin?’ diye. Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapmışsın. Sonra bir an da dönüp başörtüsüyle ilgili bir yasal düzenleme getirmişsin”

Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışını değerlendirdiği bugünkü yazısında, “Kılıçdaroğlu’nun bir sorunu var. O da tutarsızlık sorunu. Adama sorarlar ‘Sen kimsin?’ diye. Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapmışsın. Sonra bir an da dönüp başörtüsüyle ilgili bir yasal düzenleme getirmişsin” diye çıkıştı.

Selvi, CHP liderinin başörtüsü çıkışı için “sadece CHP’yi yakmadı, 6’lı masayı da başörtüsü testine soktu” dedi.

Selvi, “Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa değişikliği için 6’lı masaya çağrı yaptı. AK Parti’nin teklifi Meclis’e geldiğinde CHP ne yapacak? İYİ Parti destek verecek mi vermeyecek mi? DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi milletvekili ne yönde oy kullanacak? CHP hayır oyu verse samimiyetsiz olduğu ortaya çıkacak. DEVA, Saadet, Gelecek ve DEVA Partisi evet oyu verse 6’lı masa fiilen bölünmüş olacak” ifadelerini kullandı.

"Kılıçdaroğlu’nun bir sorunu var. O da tutarsızlık sorunu" diyen Selvi, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Eski ülkücülerle bir araya geliyor. Onlardan daha ülkücü rollerine soyunuyor. Başbuğ Kemal olmaya kalkışıyor. İslamcılarla bir araya geliyor. Onlardan daha İslamcı biri oluyor. Mücahit Kemal rolüne soyunuyor. HDP’lilerle bir araya geliyor. Onlardan daha çok Kürtçü oluyor. Serak Kemal oluyor. Laiklerle bir araya geliyor. İkinci Atatürk rolüne soyunuyor. Adama sorarlar ‘Sen kimsin?’ diye.

Yıllarca başörtüsü düşmanlığı yapmışsın. Sonra bir an da dönüp başörtüsüyle ilgili bir yasal düzenleme getirmişsin. Amacın başörtüsü özgürlüğünü güvence altına almaksa, Cumhurbaşkanı Anayasa ile güvence altına alalım diye öneride bulunmuş. Bu iş senin için samimiyet testine dönmüş. Bu durumda ne yaparsın, ‘Kanunsa kanun, anayasaysa anayasa. Hodri meydan’ demen gerekiyor. Ama daha teklifin mürekkebi kurumadan çark ediyorsun. Peki o zaman sana kim inanır? Bu gidişle Kılıçdaroğlu, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olacak” değerlendirmesini yaptı."