Abdulkadir Selvi: MHP ‘Serok Erdoğan’ sloganını bölücü bulmadı

Abdulkadir Selvi: MHP ‘Serok Erdoğan’ sloganını bölücü bulmadı

Gazeteci Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır ziyareti sırasında atılan “Biji serok” sloganlarının MHP tarafında nasıl yansıdığını yazdı.

Abdulkadir Selvi’nin aktardığına göre, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu sık sık ‘Serok Ahmet’ ifadesiyle eleştiriler yönelten Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sloganı bölücü bulmadı.

Selvi, konuyla ilgili şunları yazdı:

“Bugün MHP’nin grup toplantısı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır gezisi sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Bahçeli’nin konuşması her zamankinden daha çok dikkatle takip edilecek. MHP’nin görüşlerini Milliyetçi Hareket Partisi lideri açıklayacak. Ancak ben Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileriyle kurduğum temaslarda bir rahatsızlık hissetmedim.

Muhalefetin Cumhur İttifakı’nı çatlatmak için MHP’yi kaşıma çabalarının bir karşılığı gözükmüyor. Milliyetçi Hareket Partisi bu tuzağa düşmeyecek. MHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında atılan ‘Serok Erdoğan’ sloganlarının bölücü bir mesaj taşıdığını düşünmüyor. Bölgenin geleneksel bir yaklaşımı olarak değerlendiriyor. Bugün Bahçeli’nin vereceği mesajlar ne olacak, ona bakacağız lakin ben MHP’de bir ‘Serok Erdoğan’ rahatsızlığı hissetmedim” diye ifade etti.