Abdulkadir Selvi 'Z Kuşağı'na gözdağı verdi

Abdulkadir Selvi 'Z Kuşağı'na gözdağı verdi

Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın YKS öncesi gençlerle yaptığı canlı yayında #OyMoyYok diyerek programa binlerce dislike (beğenmeme) atan Z kuşağı gündeme oturmuştu. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, dislike atan Z kuşağına gözdağı..

Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın YKS öncesi gençlerle yaptığı canlı yayında #OyMoyYok diyerek programa binlerce dislike (beğenmeme) atan Z kuşağı gündeme oturmuştu. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, dislike atan Z kuşağına gözdağı vererek, "Gençler, dislike atan dislike’lanır" ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı 'Z kuşağını yakından tanıma' başlıklı yazısında gençleri uyardı.

Selvi, "Z kuşağının oylarını almaya talip olan siyasi partilerin bu gençleri iyi tanıması gerekiyor. Çevre, insan hakları, hayvan hakları ve sıfır atık konusunda duyarlı olan bu gençler, aynı zamanda yerel değil, dünyalı. 'Dünyalı dedik' de 'Ülke sevgileri yok' demedik. Ama bir kedinin ölümü için dünyayı yakabilirler" dedi.

"DISLIKE UYARISI"

Selvi şöyle devam etti: Bu da benden Z kuşağı gençlere gelsin: Gençler, şimdiden uyarayım dislike atan dislike’lanır.

   

İlgili Haberler
Politika