Abdullah Gül’den ''adaylık’ açıklaması

Abdullah Gül’den ''adaylık’ açıklaması

Saadet Partisi ile bir süredir cumhurbaşkanı adaylığı üzerine görüşmeler yürüten 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a karşı muhalefetin ortak adayı olmak istediği iddia ediliyordu. Son bir...

Saadet Partisi ile bir süredir cumhurbaşkanı adaylığı üzerine görüşmeler yürüten 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a karşı muhalefetin ortak adayı olmak istediği iddia ediliyordu. Son bir haftadır siyaset koridorlarında ismi telaffuz edilen Gül, açıklama yaptı.

Gül’ün konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

-Hepimiz şahidiz ki Tükiye’nin yakın tarihinin en zor şartları içindeyiz. İçeride ve dışarıda zor şartlar altındayız. İçeride birleşme kaynaşma yerine kutuplaşma ile karşı karşıyayız.

-Türkiye için neyin iyi olduğunu konuşmak yerine kişisel çıkarların koşulduğunu görüyoruz. Türkiye’den çok siyasi hamasetleri konuşuyoruz.

-Bir faninin ulaşabileceği bütün mevkilere ulaştım. Ne ben ne ailem herhangi bir arzu içerisinde değiliz.
Herhangi bir beklenti içinde değilim, mevkileri geride bıraktım.

-Temel Bey’in görüşmeleri sonucunda geniş bir mutabakat söz kobusu olmamıştır. Çok geniş bir mutabakat olursa gerekeri yaparız demiştim. Bu nedenle adaylığım söz konusu değildir.

-Benim hakkımda çirkin iddialarda bulunanlar ellerini başlarının arasına alıp bugünü geçmişi ve bulundukları konumu düşünsünler. Söyleyeceğim bir tek bu.

-Gül, ''Seçim sürecine girildi, polemik konusu olacak’ dedi ve gazetecilerden soru almadı.