Abdurrahman Dilipak referandum için 9 gün tatil istedi

Abdurrahman Dilipak referandum için 9 gün tatil istedi

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sürecinde 9 günlük tatil önerdi. 14 Nisan Cuma’dan başlayacak tatil 23 Nisan’la birleştirilirse, referanduma katılımın ciddi bir şekilde etkileneceğini belirten Dilipak, referandum...

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sürecinde 9 günlük tatil önerdi. 14 Nisan Cuma’dan başlayacak tatil 23 Nisan’la birleştirilirse, referanduma katılımın ciddi bir şekilde etkileneceğini belirten Dilipak, referandum takvimi çıkardı.

Dilipak'ın Akit'teki yazısından ilgili bölümler şöyle:

“Referandum tarihi belli oldu: 16 Nisan 2017. Beyaz EVET, Kahverengi Hayır! 

Bana kalırsa, herkesin katılabilmesi için 15-16 Nisan zaten tatil. 17 Nisanda sayım var, ders yapılamıyor. Hatta Salı günü de genel temizlik, düzenleme, fiilen okullarda ders yapılamıyor. Çarşamba, Perşembe, Cuma’yı da tatil yaparsanız, zaten hafta sonu 23 Nisan, bu tatil vesilesi ile aslında herkes seçim bölgesine gider ve döner.. Özellikle öğrenciler ve nüfus kaydı başka yerlerde olanlar için bu konu önemli. Bu durum referanduma katılımı ciddi bir şekilde etkileyecektir.. Cuma’dan insanlar memleketine gider ve hemen dönmek zorunda olmadığı için de ulaşım-trafik sıkışıklığı yaşanmaz.. En azından Pazartesi-Salı tatil edilirse bu sorun sanki çözülür gibi. (…)

(…) Erdoğan sonrası ne olacak! 

Diyenlere gelince, kardeşim, eğer bu değişiklik yapılmasa, mevcut durumda biri gelecek olursa durum daha vahim değil mi? Adam sınırsız ve sorumsuz yetkili. Milletin de yapacak bir şeyi yok. Parlamento desteği varsa adam istediğini yapar. Darbe şartlarında oluşan bir mevzuat sizin için nasıl bir garanti olabilir.. (…)"