Ablo , dil bariyerini ortadan kaldırıyor

Ablo ,  dil bariyerini ortadan kaldırıyor

Dünyanın dört bir yanından insanlarla kendi dilinizde sohbet edebileceğiniz, farklı kültürlerle tanışabileceğiniz bir sosyalleşme uygulaması olan Ablo, canlı çeviri özelliği sayesinde dil bariyerini ortadan kaldırıyor.

Herhangi bir yabancı dili olmayan kullanıcılar, Ablo üzerinde ana dillerini kullanarak ister yazılı ister video sohbete katılıp, dünyanın her yerinden gençlerle arkadaş olabiliyor.

Ablo

2019’da Google Play’de en iyi uygulama seçilen ve 233’ten fazla ülkede, 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Ablo, karşındakinin dilini Türkçe’ye çevirmenin yanında, Türkçe iletişimi, sorulan soruları da karşıdaki kullanıcının diline çeviriyor. Örneğin Ablo’da kullanıcılar farklı ülkelerden insanlarla en sevdikleri Kore dizisi hakkında konuşabiliyor, Brezilya’daki yeni dans akımının bir parçası olabiliyor, ülkelerindeki iklim değişikliğine karşı alınan önlemleri karşılıklı tartışabiliyor ve başka şehirleri, orada yaşayan birisi rehberliğinde gezebiliyor.

Tüm kullanıcıların başlatabildiği Canlı Rehber Yayını ile diğer kullanıcılar bilmedikleri dünya sokaklarını canlı yayında, kendi dillerine anında çeviri ile beraber dolaşabiliyor. Ablo’da kullanıcılar, koltuklarından kalkmadan Roma’yı İtalyan bir rehber ile kendi dillerinde gezebiliyor.

Ablo

KENDİ KÜLTÜRÜNÜ DÜNYAYA TANIT

Kendi ülkesini ve kültürünü dünyaya tanıtmak isteyen veya başka bir ülke ya da kültürle ilgili merak ettiği sorulara yanıt arayan gençler, uygulama üzerinde “Canlı Rehber” olarak yayın yapabiliyor, konuk olarak soru sorabiliyor ya da yalnızca seyircilerin arasına katılıp yayını izleyebiliyor.

2022 iPad Air modellerinde LCD tercih edilecek: Katlanabilir cihaz sürprizi

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji