Acemi kasaplar hastaneye akın etti!

Acemi kasaplar hastaneye akın etti!

Her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu bayramda da manzara değişmedi. Kurban keseyim derken kazayla kendilerini kesip yaralayan acemi kasaplar, hastanelere akın etti.

 

Kurban Bayramı nedeniyle kurban keseyim derken kendisini yaralayanlar hastanelere koştu. Kurban Bayramı'nın ilk gününde bazı vatandaşlar, kurban kesimi yaparken kendilerini de yaraladı. Bazı vatandaşlar, yaralı halde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin aciline koştu. Hastanede tedavisi yapıldıktan sonra çıkan bir vatandaş, "Kurban kazası. Kurban keserken bıçak geldi" dedi. Şu ana kadar kurban keserken yaralanan 18 kişinin hastanenin aciline başvurduğu öğrenildi.

KAYSERİ'DE ACEMİ KASAPLAR HASTANELERE KOŞTU

Kayseri'de, kurban keserken kazayla kendilerini keserek yaralanan acemi kasaplar, hastanelere başvurdu. Kayseri'de bayram namazını kılanlar, kurbanlıklarını kesmek için belediyelerin belirlediği kesim alanlarına gitti. Acemi kasapların kimisi kurban keserken kazayla kol ve bacaklarını kesip yaralandı kimisi de hayvanların darbeleriyle yaralandı. Yaralanan kasaplar, kendi imkanlarıyla Kayseri Devlet Hastanesi'ne başvurarak tedaviye alındı.

KAHRAMANMARAŞ'TA ACEMİ KASAPLAR HASTANELERE AKIN ETTİ

Kahramanmaraş'ta kurban keserken kazara kendilerini kesen acemi kasaplar hastanelerde tedaviye alındı. Her Kurban Bayramı'nda yaşanan bilindik manzaralar bu bayramda yaşandı ve Kahramanmaraş'ta hastaneleri acil servisleri kurban yerine kendilerini kesen acemi kasaplarla dolu. Aralarında çocukların da olduğu acemi kasaplar ambulansla veya yakınları tarafından hastaneler götürülerek tedavileri yaptırıldı. Sağlık personeli tarafından dikişleri atıldıktan sonra taburcu edilen acemi kasaplar, yarım bıraktıkları işi bitirmek için tekrara kurbanının yanına gitti.

ADIYAMAN'DA ACEMİ KASAPLAR KENDİLERİNİ YARALADI

Adıyaman'da, kurban kesimi sırasında yanlışlıkla kendisini yaralayan çok sayıda kişi hastanelik oldu. Bayramın ilk günü sabah erken saatlerde kent merkezi ve ilçelerde kurban kesimi sırasında kazara bıçaklarla kendisini yaralayan aralarında kadınların da olduğu çok sayıda kişi, yakınları tarafından hastanelere götürüldü. El, kol ve bacaklarında kesik oluşan yaralılar, ayakta müdahaleleri yapılarak evlerine gönderildi.

BURSA'DA ACEMİ KASAPLAR HASTANELERE AKIN ETTİ

Bursa'da kurban keserken kendilerini yaralayan vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde hastaneleri doldurdu. Bursa merkezi ve ilçelerinde bayramın ilk sabahında acil servisler, kurban kesmek isterken yaralanan acemi kasaplarla doldu. Bıçakla veya hayvanların boynuz darbeleriyle yaralanan vatandaşlardan, durumu hafif olanlar kendi imkanlarıyla, ağır yaralı olanlar ise ambulanslarla hastaneye geldi. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem