Açık Öğretim Lisesi (AÖL) telafi sınavı ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) telafi sınavı ne zaman?

Teknik hatalardan ötürü 4 dersten fazla alan öğrenciler, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) telafi sınavı ne zaman alacak sorusunun cevabını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı. Bakanlık, sınava tüm öğrencil

Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Mart 2018 – 1 Nisan 2018 tarihinde yaptığı Açık Lise sınavlarının ardından teknik bir hatanın yaşandığını açıkladı, sınava katılan öğrencilerden özür dileyerek, telafi sınavının yapılacağını açıkladı. Bakanlığın resmi açıklaması aşağıda yer almaktadır:

HATA NEYDEN KAYNAKLANDI?
Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.

TELAFİ SINAVI NE ZAMAN?
4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?
21 Nisan 2018 tarihinde yapılacak telafi sınavının giriş belgesi, 15-16 Nisan 2018 tarihlerinde yayınlanması bekleniyor.