Adana'da bombalı saldırı: 2 ölü 21 yaralı

Adana'da bombalı saldırı: 2 ölü 21 yaralı

Adana Valiliği'nin açık otoparkında, 33 plakalı (Mersin) bir araçta patlama meydana geldi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin de yaralandığını açıkladı. Vali Demirtaş, ''Olayın...

Adana Valiliği'nin açık otoparkında, 33 plakalı (Mersin) bir araçta patlama meydana geldi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin de yaralandığını açıkladı. Vali Demirtaş, ''Olayın bir kadın tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor" dedi. ABD Adana Başkonsolosluğu 20 gün önce Adana'da görev yapan vatandaşlarını terör saldırısı konusunda uyarmıştı.

YARALI SAYISI 21'E YÜKSELDİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, CNN Türk canlı yayınına yaptığı bağlantıda "Valilik makamının girişine en yakın noktada bomba yüklü araç patlatılmış. İki şehidimiz var. Şu anda da 21 yaralı var. Umarım ölü sayısı artmaz" diye konuştu.

Adana Valiliği'nin açık otoparkında saat 08.05 sıralarında patlama meydana geldi.

Bölgeye ambulans ve polis ekipleri sevk edilirken, valilik önündeki yollar kapatıldı.

Patlamada 5 aracın yandığı belirtiliyor.

2 ÖLÜ, 16 YARALI VAR

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 16 kişinin yaralandığını açıkladı. Vali Demirtaş, aracın makam girişine yakın yerde patlatıldığını ve bir kadın tarafından gerçekleştirildiğinin tahmin edildiğini söyledi.

PATLAMA 33 PLAKALI ARAÇTA MEYDANA GELDİ

Patlamanın 33 plakalı (Mersin) bir araçta meydana geldiğini ve aracın bu zamana kadar herhangi arama kaydının olmadığını belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

''BİR KADIN TARAFINDAN OLAYIN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ TAHMİN EDİLİYOR''

''Saat 08.05 civarında otoparkta valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Patlamada 2 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı."

''ŞEHİT OLAN KİŞİLERİN VALİLİKTE ÇALIŞAN 2 KİŞİ OLDUĞU SÖYLENİYOR''

NTV canlı yayınına bağlanan İHA Muhabiri Fatih Keçe, ''Şehit olan kişilerin valilikte çalışan 2 kişi olduğu söyleniyor. Otoparkta bulunan çok sayıda araçta maddi hasar var. Valilik makam girişinde büyük bir hasar var. Patlatılan araç valilik makamının merdivenlerinin yanına düşmüş durumda. Bugün de Adana'ya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın gelmesi bekleniyordu sanırım vali de onu karşılamaya gitmişti'' diye konuştu.

AB BAKANI ÖMER ÇELİK: VALİMİZLE KONUŞTUM, YARALILARIMIZ VAR

Avrupa Birliği (AB) Bakanı Bakanı Ömer Çelik ise, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları yazdı:

''Adana Valiliği önünde otoparkta bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz.''

omer-004.jpg

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca, Başbakanlık tarafından Adana Valiliği otoparkındaki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.

">

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem