Adana'da karnaval hazırlığı

Adana'da karnaval hazırlığı

Karnavalda en coşkulu gün, Adanalılar ve kente gelen turistlerin rengârenk kostümleriyle sokak ve caddeleri dolduracağı 8 Nisan cumartesi olacak. Karnavalda çok sayıda sanatsal, kültürel ve sportif etkinlik organize edilecek. Çok...

Karnavalda en coşkulu gün, Adanalılar ve kente gelen turistlerin rengârenk kostümleriyle sokak ve caddeleri dolduracağı 8 Nisan cumartesi olacak. Karnavalda çok sayıda sanatsal, kültürel ve sportif etkinlik organize edilecek. Çok sayıda sanatçı ve ünlü isimler de Adana'da olacak. Bunlar arasında Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Bedri Baykam, Menderes Samancılar, Emre Karayel, Timur Savcı, Arif Keskiner, Nebil Özgentürk, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Murat Hasarı, Faruk Tınaz, Levent Veziroğlu, Nur Veziroğlu, Levent Özdilek, Mehmet Turgut ve Galip Erdal bulunuyor. Ayrıca Gripin, Redd ve Kolpa grupları da konser verecek.

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU ŞARKILARI

DHA’nın haberine göre, karnaval etkinlikleri arasında geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan müzik adamı Attila Özdemiroğlu da unutulmadı. Çukurova Devlet Senfoni Orkeskestrası'nın eşliğinde Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Gripin ve Güvenç Dağüstün, Attila Özdemiroğlu şarkılarını seslendirecek. Herkesin katılımına açık olacak konser 9 Nisan'da Mimar Sinan Amfi Tiyatro'da düzenlenecek.

BOZKURT: İLKEMİZ HOŞGÖRÜ

Karnavalın fikir önderi Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, beşinci kez düzenlenecek etkinliğin "Toplumun her renginden farklı kesimleri gerçek bir kardeşlik havasında, hoşgörüyle birlikte olmaya davet ettiğini" söyledi. Bozkurt "5 yıldır karnavalın en önemli ilkesi kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklaması olmuştur. Karnaval günlerinde asayiş olaylarının olmaması, herkesin dostça, sevgi içinde ortak bir değerde buluşması bizleri mutlu ediyor. Adanalıları ve dışarıdan gelecek tüm misafirlerimizi portakal çiçeği mucizesinin yarattığı sevgi, kardeşlik ve hoşgörü dolu bir atmosferde güzel anlar geçireceğine yürekten inanıyorum" dedi.

YOĞUN ETKİNLİK PROGRAMI

7-8-9 Nisan 2017 tarihleri arasındaki karnavalda yarışmalar, konserler, sergiler, söyleşiler, belgesel gösterimleri, felsefe etkinlikleri yer alacak. Galleria Karnaval Yerleşkesi'nde gerçekleşecek konserlerde 7 Nisan saat 19.00'da Redd grubu ve Umut Kuzey, 8 Nisan'da aynı saatte Pandora ve Kolpa grupları katılımcılarla buluşacak.

KARNAVAL KOŞUSU

Etkinlikleri arasındaki 'Ödüllü Halk Koşusu' 9 Nisan saat 09.00'da Adana Tarihi Büyüksaat Kulesi önünden başlayacak ve Merkez Park'ta sona erecek. Ayrıca Merkezpark'ta 9 Nisan saat 11.00'de 800 metrelik kostümlü karnaval koşusu ile birlikte Elisa&Gökçe Anne Baba Çocuk Koşusu düzenlenecek.

KOSTÜM TASARIM YARIŞMASI

Kostüm Tasarım Yarışması da programın önemli bölümlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Başkanlığını Ümit Temurçin'in üstleneceği jüri tarafından belirlenip finale kalan 10 kostüm arasından ilk 3 dereceye girenler karnavalın gala gecesindeki defilede açıklanacak.

Türkiye Jokey Kulubü'nün Adana programında Portakal Çiçeği Koşusu da yer alacak. Adana Hipodromu'ndaki koşu 9 Nisan saat 19.30'da. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat