Adana’da terör operasyonu: 10 gözaltı kararı

Adana’da terör operasyonu: 10 gözaltı kararı

Adana'da terör örgütleri IŞİD ve El Kaide'ye yönelik şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlenen operasyonda 8'i Suriye uyruklu olmak üzere 10 kişi....

Adana'da terör örgütleri IŞİD ve El Kaide'ye yönelik şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlenen operasyonda 8'i Suriye uyruklu olmak üzere 10 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Edinilen bilgiye göre, Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, IŞİD ve El Kaide terör örgütlerine üye olduğu ve örgüt içinde çeşitli görevlerde çalıştığı ileri sürülen ve haklarında yakalama kararı çıkarılan, 8'i Suriye uyruklu 10 şüpheliye yönelik şafak vakti operasyon düzenledi.

Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda, zanlılardan bazıları gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise örgütsel döküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınanlar arasında IŞİD ve El Kaide'de hemşire, istihbaratçı ve hizmet emiri gibi görevlerde bulunduğu, evlerinde örgütsel ders, sohbet ve etkinlik düzenlediği ve örgüt mensupları ile ilişki ve irtibat içerisinde olduğu ileri sürülen zanlıların da yer aldığı bildirildi.

Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.