'Adil Öksüz' aşçı çıktı

'Adil Öksüz' aşçı çıktı

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Portabello Antika Pazarında bir Türk vatandaşı, 15 Temmuz darbe girişiminin iki numaralı ismi Adil Öksüz'e benzettiği şahsın gizlice çektiği fotoğraf çok tartışıldı. Şahsın fotoğrafı...

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Portabello Antika Pazarında bir Türk vatandaşı, 15 Temmuz darbe girişiminin iki numaralı ismi Adil Öksüz'e benzettiği şahsın gizlice çektiği fotoğraf çok tartışıldı. Şahsın fotoğrafı çekilince kaçtığı öne sürülmüştü.

İSTİHBARAT HAREKETE GEÇTİ

Milliyet'in haberine göre, istihbarat birimleri fotoğraftaki kişinin Adil Öksüz olmadığını belirlemek için harekete geçti. Yapılan incelemeler sonucu Londra'da çekildiği belirtilen fotoğraftaki kişinin Adil Öksüz olmadığı ortaya çıktı.

FOTOĞRAFINI GÖRÜNCE ŞAŞKINA DÖNMÜŞ

Londra'da yaşayan Türk gazeteci Mustafa Köker, fotoğrafı Türkiey'de gündem olan o isme ulaştı. O kişi 15 yıldır Londra'da yaşayan Gaziantepli Abdullah Çelik çıktı. Çelik, o bölgede iş yeri baktığını belirterek fotoğrafının çekildiğniden haberi olmadığını söyledi. Fotoğrafını televizyonda görünce şaşkına döndüğünü anlatan Çelik, fotoğraf çekildiği sırada kaçtığı iddialarını ise reddederek dava açacağını söyledi. İSTİHBARAT BİRİMLERİ GÖZÜNÜ LONDRA'YA ÇEVİRDİ

adil1.jpg

Fotoğraftaki şahsın fotoğrafın çekildiği anda kaçtığı ve şahsın Adil Öksüz olabileceği değerlendirmeleri üzerine istihbarat birimleri çalışmalarını derinleştirdi. Yapılan incelemeler sonucu fotoğraftaki kişinin Adil Öksüz olmadığı ortaya çıktı.

İŞ YERİ BAKMAYA GİTMİŞ

Londra'da yaşayan Türk gazeteci Mustafa Köker, fotoğraftaki o isme ulaştı. O kişi 15 yıldır Londra'da yaşayan Gaziantepli aşçı Abdullah Çelik çıktı. Çelik, o bölgeye iş yeri bakmaya gittiğini belirterek fotoğrafının çekildiğinden haberi olmadığını söyledi.
KULAK YAPISI AYNI DEĞİL

adil2.jpg

Fotoğraf üzerinde yapılan incelemede Abdullah Çelik ile ile Adil Öksüz'ün kulak yapısının uyuşmadığına da ayrıca dikkat çekildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem