'Adnan Hocacılar'a operasyon mu olacak?

'Adnan Hocacılar'a operasyon mu olacak?

Avusturya'da yaşayan babanın, uzun süredir haber alamadığını belirttiği biri 17 yaşında olan 2 kızını Adnan Oktar'ın programında gördüğü ve Türkiye'ye gelerek kızlarının zorla bir yerde tutulduğu iddiasıyla suç duyurusunda...

Avusturya'da yaşayan babanın, uzun süredir haber alamadığını belirttiği biri 17 yaşında olan 2 kızını Adnan Oktar'ın programında gördüğü ve Türkiye'ye gelerek kızlarının zorla bir yerde tutulduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunması üzerine soruşturma başlatılmıştı. Bu gelişmenin ardından Adnan Oktar’ın fahri başkanı olduğu Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı Başkanı ve Milli Değerleri Koruma Vakfı Başkanı Tarkan Yavaş, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Yazılı açıklamada, “Vakfımızın Fahri Başkanı Sayın Adnan Oktar, devletimizin üniter yapısını korumaya yönelik çalışmalarıyla PKK, FETÖ, IŞİD terör örgütleri ile İngiliz Derin Devleti gibi şer odakları gibi yapılanmalara karşı yürüttüğü kararlı mücadelesi ile tanınmaktadır'' denildi.

“Sayın Adnan Oktar’ın devletimizin u¨lkesiyle ve milletiyle bölu¨nmez bu¨tu¨nlu¨ğu¨nu¨ gu¨çlendirmeye yönelik çalışmalarından rahatsız olan derin odaklar bu çalışmalara fikirle karşılık verememekte, bunun yerine yıllardır çeşitli komplolar du¨zenlemektedirler'' ifadelerini yer aldığı açıklamada şöyle denildi:

'İFTİRALARA VE HUKUK DIŞI SALDIRILARA MARUZ KALMAKTADIR'
“Bunun sonucu olarak Sayın Adnan Oktar on yıllardan bu yana iftira kampanyalarına ve hukuk dışı saldırılara maruz kalmaktadır. Komplocular, bunu yaparken gerçek amaçlarını gizlemekte ve çeşitli bahaneler arkasına sığınmaktadırlar. Hukuki gerekçeler üretmek amacıyla, suni suçlar uydurmakta, yalancı tanıklar, sahte ihbarlar gibi yöntemlere başvurmaktadırlar. Son günlerde benzeri bir hukuksuz girişimin işaretleri ortaya çıkmıştır. Sayın Adnan Oktar’ın da konuk olarak katıldığı A9 TV’deki bir sohbet programına, ailesinin izni, bilgisi ve resmi muvafakati dahilinde yine program konuğu olarak katılan bir bayanın güya zorla alıkonduğu, sözde baskı altında tutulduğu şeklinde kara propaganda mahiyetinde düzmece yayınlar yapılmış, bunun da ötesine geçilerek aynı düzmece yalanlarla yargı makamları yanıltılmıştır. Bu süreçte, Fahri Başkanımız Sayın Adnan Oktar, gerçekte uzaktan yakından ilgisinin bulunmadığı bir konunun tarafı gibi gösterilmek istenmiştir. Tüm bu usulsüz işlemler de belli bir medya grubunun kamuoyunu ajite etmeyi amaçlayan provokatif haberleriyle desteklenmeye çalışılmıştır.''

'DUYUMLAR ULAŞMIŞTI'
Kendilerine komplo kurulduğu öne sürülen açıklamada şunlar yer aldı:
“Bu süreci örgütleyen odakların, BAV mensuplarına karşı kapsamlı bir komplo hazırlığına giriştiklerine ve önümüzdeki günlerde yeni suç veya suç delilleri uydurularak BAV mensuplarını mağdur etmeye yönelik kötü niyetli hazırlıklar yapılacağına dair, tarafımıza duyumlar ulaşmıştır. Bu duyumlarımıza göre; emniyet birimlerini uydurma bilgilerle yanıltan söz konusu odaklar, BAV camiası ile bağlantısı olduğunu düşündükleri ev ve ofislere baskın yaptırarak, buralara camiamızı haksız bir biçimde suçlamaya yarayacak sahte suç delilleri yerleştirmeyi planlamaktadır.

BAV camiasının ve Sayın Adnan Oktar’ın polisimize ve askerimize olan sevgisi ve devlete bağlılığa verdiği önem tüm Türk Milleti’nin malumudur. BAV Fahri Başkanı Sayın Adnan Oktar’ın tüm eserleri, BAV’ın tüm çalışmaları, bu sevgi ve desteğin örnekleriyle doludur.

BAV karşıtı odakların etkisinde kalarak ve bazı kamu görevlilerini yanıltarak masum insanları mağdur etmeye yönelen bu tarz girişimlere göz yumulması mümkün değildir. Hukuk ve yargı, karanlık yapılanmaların kendine karşıt gördüğü kişi ve kurumlarla hesaplaşma aracı olarak değil; haklı ile haksızı, suçlu ile masumu ayırt etmenin, yani adaletin aracı olarak kullanılmalıdır.

Özellikle millet olarak böyle zor bir dönemeçten geçerken, BAV karşıtı odaklar Sn. Fahri Başkanımız Adnan Oktar’ın ve vakıf camiamızın Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize olan desteğini engelleme amacı taşımaktadırlar. Suni oluşturulmuş konularla dikkatimiz dağıtılmak istenmektedir. Bu gibi konularla bizi meşgul etmek isteyenler, Sn. Cumhurbaşkanımız’a ve Hükümetimize olan desteğimizi ve PKK’ya karşı olan ilmi mücadelemizi engellemeye Allah’ın izni ile kimsenin güç yetiremeyeceğini bilmelidirler.

Öte yandan Sn. Adnan Oktar’ın ve vakıf camiamızın temsil ettiği modern İslam anlayışı Türkiye’de dans eden, eğlenen, başı açık dekolte hanımlar ve onun temsil ettiği zihniyetle; başı kapalı, çarşaflı, gelenekçi dindar hanımlar ve onların temsil ettiği zihniyetin aralarındaki uçurumu kapatarak bütünleştirmek, barıştırmak ve Türkiye’deki bölünme ve kutuplaşma ruhunu ortadan kaldırmak amacını taşımaktadır. Bu amaç ise bazı kişilerce yanlış algılanmakta ve algılatılmak istenmektedir.

Sonuç olarak, bir kısım kripto Fetöcü yargı ve emniyet mensuplarını kullanarak BAV camiasına karşı haset duygusu ile yönelebilecek saldırı ve iftira girişimlerine karşı gereken tüm yasal tedbirlerin alınacağını kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem