'Adnan Oktar' davasından yeni gelişme; Tehdid iddiası barodan uzaklaştırma getirdi

'Adnan Oktar' davasından yeni gelişme; Tehdid iddiası barodan uzaklaştırma getirdi

'Adnan Oktar' davasının Silivri Ceza Kampüsün'de görülen son duruşmasında Adnan Oktar'ın kadın avukata gönderdiği iddia edilen selama ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

'Adnan Oktar' davasının Silivri Ceza Kampüsün'de görülen son duruşmasında   Adnan Oktar'ın kadın avukata gönderdiği iddia edilen selama ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Oktar'ın selamını ileten avukat Baro'dan 1 yıl uzaklaştırma aldı, Oktar ise konuya ilişkin ifade verdi...


Adnan Oktar davasında flaş bir gelişme yaşandı. Müştekilerin ifadelerinin alındığı duruşmada, hakkında müşteki avukatını tehdit ettiği gerekçesiyle dava açılan bir sanık avukatının, bir yıl süreyle görevden yasaklanmasına karar verildi.

Adnan Oktar davasında, 76'sı tutuklu 238 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki salonda, basına kapalı olarak yapılan ve sanıkların hiçbirinin alınmadığı duruşmada müştekilerin ifadeleri alınıyor.

Bu arada, "örgüt yöneticiliği" suçundan tutuklu sanık Mehmet Noyan Orcan'ın avukatı Eşref Nuri Yakışan'ın, müştekilerden birinin kadın avukatını tehdit ettiği gerekçesiyle, hakkında "tehdit" ve "örgüt üyeliği" suçlarından dava açıldığından, mahkeme heyetince bir yıl süreyle görevden yasaklanmasına karar verildiği bildirildi.

 ADNAN OKTAR'DAN KADIN AVUKATA SELAM GÖTÜRMÜŞTÜ 

Davanın geçtiğimiz yıl ekim ayında görülen duruşmasında söz alan bir müşteki avukatı, "Sabah saatlerinde daha duruşma başlamamıştı. Otoparkta meslektaşım Eşref Nuri Yakışan ile selamlaştık, geri döndü ve 'Adnan Bey'in size özellikle selamı var.' dedi. Ben o aşamada ne diyeceğimi bilemedim, 'Sağolsun aleykümselam.' dedim. Öğlen arasında meslektaşımla konuştuk. İyi niyetli söylediğini söyledi. Meslektaşımın niyetinden şüphem yok ama bu konuyu size bildirmek istedim." ifadelerini kullanmıştı.

Beyan üzerine Mahkeme Başkanı Mehmet Galip Perk, avukat Yakışan'a "Böyle bir şey yaşandı mı?" diye sormuştu.

"Adnan Bey, görüştüğümde avukat hanımın sorularını çok beğendiğini ifade ederek, tebrik manasında bunu söyledi." şeklinde yanıt veren Yakışan, Başkan Perk'in "Siz Adnan Oktar ile nerede görüştünüz? Avukatı mısınız? Vekaletiniz var mı? Adnan Oktar ile ne konuştunuz? " diye sorması üzerine "Cezaevinde görüştük, vekaletim yok ama Adnan Bey'in avukatıyım. Konuşmalarımız, müvekkil, vekil gizliliği kapsamındadır. Ama avukat hanıma bunu söyledim, doğrudur." şeklinde cevap vermişti.

Başkan Perk de müşteki vekilinin iddiaları kapsamında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına ve İstanbul Barosuna bildirimde bulunulmasına karar verirken, konuyla ilgili söz alan tutuklu sanık Adnan Oktar "Avukat hanımın açıklamasına çok üzüldüm. Avukatım bana avukat hanımla dostane görüştüğünü söyledi. Ben de çok sevindim, selam göndermedim. Hanımlara selam gönderilmez. Hanımefendinin bu durumdan tedirgin olduğunu anladım kendisinden özür diliyorum." diye konuşmuştu.