Afrin’de Jandarma ve Polis Özel harekatçı’lardan ortak operasyon

Afrin’de Jandarma ve Polis Özel harekatçı’lardan ortak operasyon

AKP’nin tam da seçimler öncesi gerçekleştirdiği ve iç politikaya yaptırım olarak yorumlanan Afrin harekatı kapsamında operasyonlar sürüyor. Jandarma ve Polis Özel Harekatçı’ları ortak bir operasyon dü

Afrin’de Jandarma ve Polis Özel Harekat timlerinin ortak operasyonları devam ediyor. Güvenlik güçleri, teönceden döşenen çok sayıda el yapımı patlayıcıları tespit ederek imha etti.

107 MAYIN VE 781 EL YAPIMI PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin Harekatı’na ilişkin açıklama yapıldı. Harekatta bugüne kadar girilen çatışma ve saldırılarda 52 askerin şehit olduğu belirtilen açıklamada, bölgede patlayıcı tespit ve imha çalışmalarının sürdüğü ifade edilerek, şöyle denildi: "Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 157 olmuştur. Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 52 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 232 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibarıyla kontrol altına alınan Afrin’de mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetleri sürdürülmektedir. Harekat kapsamında bugüne kadar 107 mayın ve 781 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edilmiştir. Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen tüm faaliyetler, geçmişte olduğu gibi bugün de kendisine duyduğu özgüven ile şeffaf bir şekilde yürütülmektedir."

afrin-harekati.jpg