Ahlen'de herkese hitap eden kurslar ve kültür takvimi

Ahlen'de herkese hitap eden kurslar ve kültür takvimi

Almanya'nın Ahlen kentinde önemli bir eğitim merkezi olan Halk Yüksek Okulunun (VHS)  yeni dönem  program kitapçığı kamuoyuna tanıtıldı.Mehmet Tanlı | AlmanyaMünsterland'ın en çok kurs, etkinlik, inceleme gezisi düzenleyen;...

Almanya'nın Ahlen kentinde önemli bir eğitim merkezi olan Halk Yüksek Okulunun (VHS)  yeni dönem  program kitapçığı kamuoyuna tanıtıldı.

Mehmet Tanlı | Almanya

Münsterland'ın en çok kurs, etkinlik, inceleme gezisi düzenleyen; kültür programına sahip VHS Ahlen'in tanıtım toplantısına Sendenhorst Belediye Başkanı Berthold Streffing, Drensteınfurt Belediye Başkan Yardımcısı Jan Schwering ve Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger katıldı.

Ahlen Belediye Başkanı Dr. Berger, tanıtım gününde VHS'in çalışmalarını övdü ve bu dönemde de genel kültüre katkı sağlayacak, her kesime; sosyal sınıfa hitap eden programlar planlayan VHS Ahlen'in yeni Müdiresi Nadine Köttendorf ve Personelin'e teşekkür etti.

Elli yıl önce Ay'a çıkma misyonu ve otuz yıl önce iki Almanya'nın birleşmesi gibi tarihte yaşanmış olaylar, önemli insanlardan hikâyelerden olaylara bilimsel açıklamalar; sayısız dil ve diğer kurslar bu yılki program kitapçığında yer alıyor. Yani uzay, hayvanlar, tarih, coğrafya, spor, genel kültür gibi  her konuda bir şeyler var.

Toplantıda konuşan Markplatz 15 numaralı adresteki  VHS'in  müdiresi Nadine Köttendorf  ''VHS Ahlen bu yıl yüzüncü kuruluş yıl dönümünü 20 Eylülde coşkuyla ve geniş bir programla kutlayacak. O gün tüm Ahlenliler davetlimizidir. Kurslarımızı ve konularımızı pedagojik ve psikolojik bölümlerle genişlettik. Programlarımızda, kurslarımızda devamlı yenilikler, açılımlar yapacağız. Kurslarımıza, etkinliklerimize daha çok Türkiyeli göçmenin katılması dileğimizdir.'' dedi.