Ahmet Davutoğlu: Bu iş sokakta değil, sandıkta çözülür

Ahmet Davutoğlu: Bu iş sokakta değil, sandıkta çözülür

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından “Bu iş sokakta değil, sandıkta çözülür!” açıklamasını yaptı.

TL dün tarihindeki en kara gününü (23 Kasım) yaşadı. TL’de bir günlük değer kaybı yüzde 20’ye yaklaştı. Dolar, Türk Lirası karşısında 13.50 seviyesini aşarken, Euro da Türk Lirası karşısında 15.20 seviyesine geldi. Saat 01.40 itibariyle dolar 12.82 TL, euro ise 14.43 TL.

Döviz kurlarında hal böyleyken, vatandaşlar demokratik haklarını kullanarak hayat pahalılığı ve döviz kurlarını protesto etti. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere yapılan protestolara polis müdahale etti, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Sokakta bunlar yaşanırken, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabından “Bu iş sokakta değil, sandıkta çözülür!” açıklamasını yaptı.

Davutoğlu, paylaşımında şunları kaydetti: “Sizi sokağa çağıranlara kulak asmayın, tuzağa düşmeyin! Seçimle gelen, seçimle gidecektir. Gelin yanımızda yer alın. Sandıkta bu beceriksiz iktidarı hep birlikte gönderelim. Geleceğe Güvenle yürüyelim.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem