Ahmet Davutoğlu’ndan Gezi açıklaması

Ahmet Davutoğlu’ndan Gezi açıklaması

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gezi direnişi eylemlerinin ilk zamanlarda sivil toplum faaliyeti olduğunu, daha sonra provakasyon hareketine döndüğünü savundu.  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geçtiğimiz günlerde...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Gezi direnişi eylemlerinin ilk zamanlarda sivil toplum faaliyeti olduğunu, daha sonra provakasyon hareketine döndüğünü savundu.  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geçtiğimiz günlerde Geziyle ilgili  “Bununla büyük bir gurur duyuyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bilkent Üniversitesi'nde öğrencilerin sorusu üzerine Gezi eylemleri hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Davutoğlu, Gezi eylemlerinin ilk zamanlarda sivil toplum faaliyeti olduğunu, daha sonra provakasyon hareketine döndüğünü savundu.

Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Öyle bir kutuplaşmışız ki, o baştaki sivil toplumcu, barışçıl protestoyu bütün paketin içine koyuyor bir kesim, diğer kesim de diğer yerlerde uygulanan şiddeti görmüyor, sanki o baştaki sivil nitelik hep devam etmiş gibi davranıyor. Baştaki sivildi. O çadırların yakılması provokasyondu. Onun arkasında Türkiye bir girdaba sokulmak istendi."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika