Ahmet Hakan yeniden Atatürkçülere sığındı!

Ahmet Hakan yeniden Atatürkçülere sığındı!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra "Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk" başlıklı bir yazı kaleme alan Hakan, bu kez de "Ne varsa yine Atatürkçü subaylarımızda var" diyerek TSK'dan tasfiye edilen Atatürkçü subayların milli duruşunu örnek gösterdi.

 

Ergenekon-Balyoz kumpaslarında hedef alınarak tutuklanan ve daha sonra CHP'den Milletvekili seçilen Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin Doğu Akdeniz gerilimi konusunda yaptığı paylaşım, Ahmet Hakan'ın dikkatini çekti.

Hakan'ın yazısı şöyle:

Mehmet Ali Çelebi’nin macerasına şöyle bir bakalım: Atatürkçülükten zerre taviz vermeyen genç bir teğmendi. Ergenekon / Balyoz kumpaslarında hedef alındı. Direndi, taviz vermedi, hapis yattı. Ve en sonunda siyasete girdi. Şimdi CHP’de... İzmir milletvekili... Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki çıkarları söz konusu olduğunda... CHP milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin tutumu gayet net. Söylediği tam olarak şu: “Mavi Vatan, Misak-ı Milli’nin denizlerdeki karşılığıdır. (Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin atılımlarına) desteğim tamdır. Hiçbir taviz verilemez. Bir askeri pilot olarak da devletimiz, milletimiz nerede, ne zaman ihtiyaç duyarsa ona da hazırım. Yunanistan bunu böyle bilsin!” Mehmet Ali Çelebi, iktidara yarar mı sağlar, muhalefete zarar mı getirir falan diye zerre düşünmeden... Türkiye’nin çıkarlarından yana bir tutum alıyor ve bunu gür bir sesle ifade ediyor. Şöyle bir bakıyorum: Ergenekon, Balyoz kumpaslarında hedef haline getirilmiş ne kadar Atatürkçü subay varsa... Hepsi Mehmet Ali Çelebi gibi... Doğu Akdeniz’de aslanlar gibi Türkiye’nin çıkarlarını savunuyorlar. Buradan ne çıkar? Şu iki şey çıkar: BİR: FETÖ, işte bu yüzden bu subayları hedef aldı. İKİ: Ne varsa yine Atatürkçü subaylarımızda var.

Etiketler :