Ahmet Hakan'dan Barış Atay açıklaması: Dangalak tweet

Ahmet Hakan'dan Barış Atay açıklaması: Dangalak tweet

Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, ''tekmeci müşavir’ Yusuf Yerkel’in özrünün ardından yaptığı açıklama sonrası Ahmet Hakan'ın hedef göstermesiyle dün sabah gözaltına alındı. Barış Atay dün gece yarısı serbest...

Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, ''tekmeci müşavir’ Yusuf Yerkel’in özrünün ardından yaptığı açıklama sonrası Ahmet Hakan'ın hedef göstermesiyle dün sabah gözaltına alındı. Barış Atay dün gece yarısı serbest kalırken, gün boyunca medyada ve sosyal medyada Ahmet Hkan'a yönelik çok sert eleştiriler yapıldı. Muharrem İnce başta olmak üzere Hakan'ı kınama açıklamaları yapıldı. 

Ahmet Hakan ise bugünkü köşe yazısında bir yandan günah çıkarmaya çalışırken diğer yandan da durumu kurtarmaya yönelik demogojik açıklamalar yapmaya yöneldi. Hakan, "Benim çağrım polise, savcıya değil, Muharrem İnce ve Meral Akşener’eydi" dedi. 

GERÇEKTE 'DANGALAK' KİM?

Terbiye sınırlarını zorlamaya devam eden Ahmet Hakan, köşe yazısında Barış Atay'ın attığı tweet ideneriyle sanatçıya, "dangalak" yakıştırması yaptı. Hakan, "Barış Atay’ın sorumsuzca attığı bu 'dangalak tweet', resmen yeni bir kutuplaştırmanın aracı haline gelmiş, getirilmişti. Kabul edilemez, lüzumsuz, gereksiz, kutuplaştırıcı, sert hem de çok sert eleştirileri hak eden bir yaklaşım, Barış Atay’ın yaklaşımı..." dedi.

Ahmet Hakan, Atay'ın gözaltına alınmasına ilişkin ise kendi suçunu örtbas etmeye çalışan, hedef gösterdiği gerçeğini gizlemeye yönelik ve "yavuz hırsız" deyimini anımsatan şu yorumu yaptı:

"Tam da milletin kutuplaşma duygusunu bir tarafa bırakıp aklıselimle karar verme aşamasına geldiği bir seçim döneminde... Barış Atay’ın sorumsuzca attığı bu “dangalak tweet'', resmen yeni bir kutuplaştırmanın aracı haline gelmiş, getirilmişti.

Barış Atay’ın “o gün geldiğinde...'' dediği gün ne olacak?

Ya Muharrem İnce başa geçecek ya da Meral Akşener başa geçecek.

O halde bu bıktırıcı ve dangalak kutuplaştırma oyununu bozma görevi de onların olmalıydı.

İşte bu nedenle...

İkisine seslenen bir yazı kaleme aldım.

Dedim ki:

- Muharrem İnce!

- Meral Akşener!

- Çıkın ve bu Barış Atay denilen adama haddini bildirin.

- “Biz rövanş peşinde değiliz'' diyerek bildirin... 

- “İnadına kardeşlik'' diyerek bildirin... 

- ''Yetti artık bu kutuplaşma ve kutuplaştırma'' diyerek bildirin...

Benim çağrım Muharrem İnce’yeydi, Meral Akşener’eydi.

Ama cevap polisten geldi.

“Şak'' diye gözaltına aldılar adamı."

POLİSİN ONA BİR MESAJ VERDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Öte yandan polisin kendisine bir mesaj verdiği iddiasında bulunan Hakan, şunları söyledi. 

"Sanırım bana şöyle bir mesaj veriyorlar bu gözaltıyla:
- Yok öyle yağma Ahmet Hakan! Kutuplaşmayı ve kutuplaştırmayı biz de en az Barış Atay kadar severiz.
- Bu oyunu bozamazsın Ahmet Hakan! Bak işte bir gözaltıyla hem kutuplaştırmayı daha da derinleştirdik, hem de seni “tetikçi'' durumuna düşürdük!
- Bırak bu normalleştirme çabalarını falan Ahmet Hakan... Sırtını bir yere daya... Ya bizden ol ya da onlardan... Yok öyle arada kalmak falan!"

Kaynak: Hürriyet