Ahmet Şık: Silivri'nin bizden sonraki konukları bu dönemin tetikçileri olacak

Ahmet Şık: Silivri'nin bizden sonraki konukları bu dönemin tetikçileri olacak

Oda TV davası kapsamında beş yıl önce, 375 gün tutuklu kalan gazetemizin muhabiri Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'nin kapısında yaptığı, "Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar, hâkimler bu cezaevine girecek" açıklaması...

Oda TV davası kapsamında beş yıl önce, 375 gün tutuklu kalan gazetemizin muhabiri Ahmet Şık, Silivri Cezaevi'nin kapısında yaptığı, "Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar, hâkimler bu cezaevine girecek" açıklaması nedeniyle yargılanıyor.

DAVAYI AÇANLAR FETÖ'DEN TUTUKLU

Dava, Ahmet Şık'ın söz konusu ifadesiyle kendilerini tehdit ve kendilerine hakaret ettiğini ileri süren 38 polis, savcı ve yargıcın şikâyetiyle açılmıştı. Şikâyetçi olan görevlilerin 30'u darbe girişiminin ardından "FETÖ kumpası" suçlamasıyla tutuklandı; kalan 8 şikâyetçi arasında da firarda olanlar bulunuyor.

HAKİM: BU MAHKEMEDE GÖREVLENDİRİLDİĞİMİ 10.30-11.00 GİBİ ÖĞRENDİM

2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya bakan hakim, yaklaşık beş yıldır süren davada beraat kararı beklediklerini anlatan Avukat Can Atalay'a geçici olarak görevlendirildiğini söyledi. "Sulh ceza hakimiyim. Bu mahkemede görevlendirildiğimi bu sabah 10.30 - 11.00 gibi öğrendim" diyen hakim, "Adaletin tecellisi açısından dosyayı incelemeden karar vermek doğru olmaz" ifadelerini kullandı. Hakim duruşmayı 26 Nisan'a erteledi.

AHMET ŞIK'IN SAVUNMASI

Davaya katılan Ahmet Şık'ın savunması şöyle:

- Şu anki tutukluğumun sorumlusu olan hakim ve savcılar da Silivri Toplama Kampı'na girecek. Beraatimi istiyorum.

- AKP iktidarı 15 yıllık tarihinde yol arkadaşlarından vazgeçmiştir. Tetikçilerinden de vazgeçecektir.

- Silivri toplama kampının bizlerden sonraki konukları, bu dönemin tetikçiliğini üstlenen her meslekten işbirlikçiler olacaktır

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem