Ahmet Şık’tan Mehmet Ağar’a ‘Hükümlü’ yanıtı

Ahmet Şık’tan Mehmet Ağar’a ‘Hükümlü’ yanıtı

"Günümüzün yarısı CHP Belediyesinin şirketlere yerleştirdiği militanları temizlemekle geçiyordu" diyen eski İçişleri Bakanı ve eski Emniyet Müdürü Ağar

"Günümüzün yarısı CHP Belediyesinin şirketlere yerleştirdiği militanları temizlemekle geçiyordu" diyen eski İçişleri Bakanı ve eski Emniyet Müdürü Mehmet Ağar'a tepki gösteren HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, "silahlı örgüt kurmaktan hüküm giymiş konuşmuş" dedi.

Eski İçişleri Bakanı ve eski Emniyet Müdürü Mehmet Ağar, "Günümüzün yarısını CHP Belediyesinin İstanbul belediye şirketlerine yerleştirdiği militanları temizlemekle geçiyordu. Allah bize bir daha, bu tür bir CHP belediyesi dönemi yaşamayı nasip etmesin. Kabus gibi bir şeydi" dedi.

Ağar'a tepki gösteren HDP Milletvekili Ahmet Şık, Twitter hesabında "Cürüm işlemek için silahlı örgüt kurmak ve yönetmekten hüküm yemiş olan kişi konuşmuş:" dedi.

AĞAR SİLAHLI ÖRGÜT KURMAKTAN HAPİS YATMIŞTI

Susurluk davasında çete yöneticisi olmakla suçlanan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a cezaevine girmiş. Yargıtay, Mehmet Ağar hakkında ‘cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak’ suçundan verilen 5 yıllık hapsini onamıştı.

AĞAR'DAN ÇATLI'YA SAHTE KİMLİK

Susurluk davasında ‘çete yöneticisi’ olmakla suçlanan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ağar, 5 yıllık cezanın 3 yılını infaz yasası nedeniyle yatmış gibi kabul edilmişti. Kalan iki yılını da yatmak üzere Aydın Yenipazar ilçesi cezaevine konulmuştu. Ağar, iki yıllık sürenin de son bir yılında 3. Yargı paketi içinde yer alan ‘denetimli serbestlik’ ilkesinden yararlanarak, cezasının bitimine 361 gün kala serbest bırakılmıştı. 25 Nisan 2012’de cezaevine giren Ağar, 25 Nisan 2014’de çıkması gerekirken denetimli serbestlik hakkından faydalanarak 29 Nisan 2013 tarihinde tahliye edilmiş olmuştu.