Aile işletmesi gibi devlet üniversitesi! Eşlerini de işe aldılar

Aile işletmesi gibi devlet üniversitesi! Eşlerini de işe aldılar

Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesinde Rektör Cavit Bircan'ın avukatlık yapan eşi Hatice Bircan'ın Aydın Meslek Yüksek Okulu'na “öğretim görevlisi'' olarak atanmasının ardından bir skandal atama daha yaşandı.Sözcü'den Ali...

Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesinde Rektör Cavit Bircan'ın avukatlık yapan eşi Hatice Bircan'ın Aydın Meslek Yüksek Okulu'na “öğretim görevlisi'' olarak atanmasının ardından bir skandal atama daha yaşandı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Genel Sekreter Mustafa Aslan'ın psikolog eşi de üniversiteye öğretim görevlisi olarak alındı. Çiğdem Aslan, Çocuk Gelişimi Bölümünde işe başladı. Rektör Bircan'ın eşi Hatice Bircan, bölümünde açılan sınavı kazanan tek kişi olmuştu. Aynı şekilde Genel Sekreter Aslan'ın eşi Çiğdem Aslan da kendi bölümüyle ilgili olarak yapılan ve 4 kişinin katıldığı sınavı “kazanan tek kişi'' olarak göreve başlatıldı.

"HERKES OKULA ALINAMAZ"

Genel Sekreter Mustafa Aslan, “Benim eşim zaten Adalet Bakanlığı'nda psikolog kadrosuyla devlet memuru olarak görev yapıyordu. Burada sınava girdi. Kazandı, öğretim görevlisi olarak işe başladı'' dedi.

13adammustafa.jpg

Üniversitede işe başlamak için belli bir standart gerektiğini dile getiren Aslan, “Öyle ''ben psikoloğum, üniversitede işe başlamak istiyorum' deyip başlayamazsınız. Çünkü bu kadrolar belli bir liyakat gerektiren kadrolardır. Benim eşim de sınava girdi ve liyakatıyla sınavı kazandı'' diye konuştu.

BİRCAN, "EVET" DİYEN İLK REKTÖR

Eşi Hatice Bircan'ı üniversitede "öğretim görevlisi" kadrosuyla işe başlattığı için tepki çeken Rektör Bircan, “İngilizcesi süperdir. Alnının akıyla sınava girdi ve kazandı'' demişti. 

13kadincigdem15cm.jpg

Eşinin 28 Şubat "mağduru" olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, “Başörtüsü nedeniyle avukatlık stajı bile yaptırılmadı'' açıklaması yapmıştı. Rektör Bircan, referandum için “evet'' kampanyasını başlatan ilk isim olarak da gündeme geldi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem