Ajda Pekkan’dan beraat talebi

Ajda Pekkan’dan beraat talebi

Şarkıcı Ajda Pekkan, 2009 yılında sattığı villa hakkındaki davada dün ifade verdi. Medyaradar’ın haberine göre Ajda Pekkan suçlamaları reddetti. Pekkan, “Yapının 2009 yılı öncesindeki malikiyim. Tadilatın yapılması...

Şarkıcı Ajda Pekkan, 2009 yılında sattığı villa hakkındaki davada dün ifade verdi. Medyaradar’ın haberine göre Ajda Pekkan suçlamaları reddetti. Pekkan, “Yapının 2009 yılı öncesindeki malikiyim. Tadilatın yapılması için bir firma ile anlaştım. Daha sonra da bu yapıyı sattım. Yapı içerisinde hiç oturmadım. İddianamedeki söz konusu işlemleri ben yaptırmadım. Benden sonraki malikler yaptırmıştır. Beraatimi talep ediyorum'' şeklinde ifade verdi.

DAVANIN KONUSU

Ajda Pekkan, eski sevgilisi Ahmet Mavitan’ın 1978’de hediye ettiği Tarabya’daki boğaz manzaralı 900 metrekarelik arsaya villa yaptırdı. Pekkan’ın daha sonra sattığı villada, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı inşai düzenlemeler yapıldığı belirlenince koruma kurulu tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Savcılık ilk önce Pekkan hakkında villayı 17 Eylül 2009’da sattığı, bu sebeple sorumluluğu bulunmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verse de daha sonra yapılan itiraz sonucunda Pekkan’ın yapılan usulsüz inşaatta sorumluluğu olduğuna karar verdi ve Pekkan hakkında iddianame hazırlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem