AK Parti içinde yaşandı: Erciş ilçe Başkanı, vekile teşekkür etmediği için görevden alındı

AK Partili Başkan, vekile teşekkür etmediği için görevden alındı2 yıldır AK Parti Erciş İlçe Başkanı olarak görev yapan Nedim Sağlam, kasım ayının başında görevden alındı.

Sağlam, AK Parti Milletvekili Arvas’a teşekkür etmediği için görevden alındığını söyledi.

Ekim 2019’da AK Parti Erciş İlçe Başkanlığı görevine atanan Nedim Sağlam 2021 Kasım ayının başında görevden alındı. Sağlam’ın görevden alınmasıyla ilgili birçok iddia parti içinde konuşulurken Sağlam görevden alınma nedenini yaptığı açıklamayla duyurdu. “Halkın sorunlarını çözmemize müsaade etmediler” diyen Sağlam, “Bizler halkın sorunlarını çözmek için mücadele ederken, bunlar halkın sorunlarını çözmemize müsaade etmediler, kurumlara baskı yaparak, bu adamı dinlemeyin ve dediği sorunları çözmeyin dediler.” açıklamasında bulundu. Sağlam, AK Parti üyeliğinden de istifa ettiğini duyurdu.

AK PARTİLİ VEKİLE TEŞEKKÜR ETMEYEN SAĞLAM GÖREVDEN ALINDI

AK Partili Nedim Sağlam’ın bir esnaf ziyaretinde AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’a teşekkür etmediği için görevden alındığını ileri sürdü. Nedim Sağlam’ın görevden alınması sonrası AK Parti üyeliğinden de istifa ettiğini duyurdu. Sağlam’ın görevden alınmasıyla birlikte 101 sandık sorumlusu ve 1029 mahalle temsilcisinin istifa ettiği bilgisi paylaşıldı.

Sağlam’ın açıklaması şöyle:

“Geçmişten bugüne her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında oldum. İnandığım bu dava uğruna yıllarca mücadele ettim. Hiçbir kirli ilişkinin içinde yer almadım. Ülkemin ve memleketimin yararına olan her türlü proje ve çalışmanın içinde olmaktan büyük onur duydum. 5 yıl belediye meclis üyeliği, 2 dönem İlçe Seçim Koordinasyon Başkanlığı ve 2 yıl ilçe başkanlığı görevlerini büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getirdim. 20 Mayıs 2020 tarihinde Erciş Organize Sanayi Bölgesine İlçe Teşkilatımız olarak bir ziyaret gerçekleştirdik. Yaptığımız ziyaret esnasında yapmış olduğum konuşmamda Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğimi belirttim. Organize Sanayisi ziyaretinden sonra, Van Milletvekili Abdulahat Arvas, İl Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin önünde "Nasıl bana teşekkür etmezsin, sen Cumhurbaşkanıyla birlikte Erciş balık bendinde balık mı tutun, Cumhurbaşkanının arkadaşı mısın ki, Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorsun, Bu yatırımı ben getirdim, benim adımı nasıl anmazsın, ben AK Parti'yi sırtımda taşıyorum, AK Parti beni sırtında taşımıyor, benim AK Parti'ye ihtiyacım yok" gibi söylemlerde bulundu ve devamında aleyhimde karalama kampanyalarına, iş yaptırmamaya, sürekli partiyi zedeleyerek, parti içerisinde ve halk içerisinde, Milletvekili ve AK Parti kurumsal kimliğine yakışmayacak davranışlar sergiledi.

Memleketimiz için her türlü çabamıza rağmen ara yolun bulunması gerektiğini belirtmemize rağmen maalesef kibrini ve egosunu yenemeyerek bu şekilde hareket etmeye devam etti. Organize Sanayi Sitesindeki ziyaretimde yanımda yer alan ilçe teşkilatımızla defalarca bir araya gelmesine rağmen bu tavrını sadece bana karşı sürdürdü.

Görev yaptığım süreç içerisinde çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık, ilçemizde iki defa parti binası değiştirerek, son yaptığımız binayla partimize Erciş'te kurumsal bir kimlik kazandırdık, kimseye minnet etmeden sadece halkımız için, memleketimiz için çalıştık, her zaman, her söylemimizde milletimiz için bu görevi yaptığımızı belirttik. Kimseden şahsi bir beklenti ve talep içerisinde olmadık, halkımızın aleyhine olacak hiçbir yanlışı kabullenmedik, herkesi kucakladık, kimseyi ayırmadık, farklı söylemler içerisine girmedik.

Bizler halkın sorunlarını çözmek için mücadele ederken, bunlar halkın sorunlarını çözmemize müsaade etmediler, kurumlara baskı yaparak, bu adamı dinlemeyin ve dediği sorunları çözmeyin dediler. Sivil siyaset yapmak yerine, halkla birlikte yol almak yerine, siyaset dışı unsurlarla hareket ettiler. Ama biz her zaman halktan bağımsız siyaset yapmayacağımızı ve halkın emrinde siyaset yapacağımızı belirttik.

Liyakat esaslı çalıştık, halkı ötekileştirmeden parti gözetmeksizin herkese eşit davrandık, aldığımız her karar da liyakat gözettik ama ne yazık ki gelinen bu noktada halk nezdinde hiçbir sıkıntı yaşamazken, herhangi bir yolsuzluk, herhangi bir yanlış olmamasına rağmen sırf bir teşekkür uğruna, Van Milletvekili Abdulahat Arvas'ın parti mensuplarını da etkisi altına almasından dolayı yoğun bir baskı altında kaldık. Baskılara boyun eğmememize yine de halkımız için çalışmaya devam etmemize rağmen, Van Milletvekilleri genel merkeze ‘’Eğer Nedim Sağlam varsa biz yokuz’’ çıkışında bulunacak kadar gözlerini karartmışlardır. Bunun üzerine ilgili vekillerin yoğun manipülasyonundan ötürü genel merkezde sağlıklı bir karar alamamış, kamuoyunun ve halkın fikirleri alınmadan bu kadar çalışma ve emek yok sayılmıştır.

Bu süreç zarfında sükûttan yana tavır alan, bu haksızlığa ve zulme gereken cevabı vermeyip, gereken tepkiyi göstermeyen parti içerisinde ki herkese şunu belirtmek istiyorum; Adaletten ve hakikatten uzak olmak sizleri batağa sürüklenmekten başka hiçbir şey kazandırmayacaktır.

Eleştirmeden, körü körüne bağlanmak sizleri ilerletmeyecektir bu halk gereken cevabı sizlere verecek ve tavrını gösterecektir, bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu gelişmeler üzerine, 2 yıl önce göreve geldiğim AK Parti Erciş İlçe Başkanlığı görevimden ve AK Parti üyeliğimden istifa ettiğimi tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum.

Görev yaptığım süre boyunca, samimi bir şekilde yanımda yer alan tüm teşkilat mensuplarımıza, yol arkadaşlarımıza, kıymetli muhtarlarımıza ve teşekkürün en büyüğünü hak eden kadirşinas Erciş halkına çok teşekkür ediyorum. Hepinizi tekrardan saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Derdimiz Millet, Sevdamız Erciş”
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika