AK Parti'den destek açıklaması

AK Parti'den destek açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sanatçılara destek ve Marmara Denizi’yle ilgili konulara değindi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çelik, sanatçılara destek ve Marmara Denizi’yle ilgili konulara değindi.

SANATÇILARA DESTEK

Sanatçıların, normalleşme kararlarında eğlence ve konser mekanlarının kapsam dışı bırakılmasına ilişkin mesajlarını gördüklerini ve bu meselenin gündemlerinde olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Pandemi çerçevesinde çeşitli tedbirler alınıyor. İstiyoruz ki herkes olumlu etkilensin ama bütün dünya gibi Türkiye de bundan olumsuz etkileniyor. Bu çerçevede Cumhurbaşkanımız talimatları doğrultusunda çeşitli destekler veriliyor. Müzisyen arkadaşlarımızın seslerini duyduğumuzu bilmenizi isterim"

 'Müzik susmasın' projesi etrafında bu destekler müzisyen arkadaşlarımıza da ulaştırılacaklardır, ulaştırılıyor. 250 milyon liraya ulaşan bir destek verilmiş olacak.

 

Kültür ve Turizm Bakanımızın ve bizim parti olarak takip edip sanatçı arkadaşlarımızın mesajlarını duyduğumuzu bildirmek isterim. Tiyatrolara destek de önemli, 25 milyon tutarında bir turne desteği olacak. Destek verilecek olanları müzik sektörü açısından biz karar vermiyoruz, bakanlığımız karar vermiyor, 9 STK bu listeleri gönderiyor."

“BUNA ASLA TAHAMMÜL EDEMEYİZ”

Çelik, Marmara Denizi'ndeki müsilaj (deniz salyası) sorununa ilişkin ise "Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorunu son derece tedirgin edicidir. Buna asla tahammül edemeyiz. İklim değişikliği, kirlilik ve yoğun bir deniz olması buna yol açtı. Artık radikal bir şekilde müdahale etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem