AK Parti'den istifa eden Nimet Aksoy: Partiden bir kopuş var, ben ilk adımı attım

AK Parti'den istifa eden Nimet Aksoy: Partiden bir kopuş var, ben ilk adımı attım

''Her yerde dernekleri ve gizli ocakları var''

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde AKP’nin ilçe başkanlığı görevini yürüten Nimet Aksoy, ilçe teşkilatı ile birlikte partisinden istifa ederek CHP’ye katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla yakın temas halinde olan ve Soylu’nun ilçeye yaptığı ziyaret öncesi mitingleri organize eden Aksoy, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

“HER YERDE DERNEKLERİ  VE GİZLİ OCAKLARI VAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yakınında olan Aksoy istifa gerekçesini ve AKP’de yaşananları TELE 1’den Çağla Yalçınkaya’ya anlattı.

Aksoy, AKP’den büyük bir kopuş olduğunu ve ülkede yalnızca bir ‘korku cumhuriyeti’nin var olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Allah’ın izniyle iyi bir umut, ışık görüyorum. Net bir şekilde AKP’den kopuş var. Bunlar bir saltanat kurmuş. Her yerde dernekleri, gizli onlarca isim altında ocakları var. MHP’nin ülkü ocakları vardı lakin şimdi AKP’nin de mevcut. ‘Osmanlı’, ’15 Temmuz’ gibi isimler altında birçok ocak mevcut. Kısacası AKP’nin bir balık ağı var ve ülkeyi sardı. Milletin, medyanın ve beyinlerin üzerinde bir güçleri var.”

“PARTİ İÇİ DEMOKRASİ BİTTİ”

Aksoy, partinin kuruluşundan itibaren içlerinde olduğunu belirterek, parti inandıkları değerlerin yok olduğunu ifade etti. Parti içerisinde de demokrasiyi yaşayamadıklarını ifade eden Aksoy şöyle söyledi:

“Ayrılma gerekçem hem ülkenin gidişatı hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun demokrasi kimliği. Bizim de uzun zamandır demokrasi özlemimiz var. Parti içerisinde de demokrasiyi yaşayamıyorduk. Meselelere bakış ve yargılama durumlarını da biliyorsunuz. AKP’de inandığımız değerler vardı lakin artık çok basite alınmış. Hak, özgürlük, adalet değerleri yok oldu. Oysaki partinin adı da öyleydi. AKP’den kime “Hadi gidelim” desem “Biraz bekleyelim” diyor.”

“BÜYÜK KOPUŞ VAR”

Aksoy, CHP’de göreve başladığında bildiklerini sosyal medya hesaplarından açıklayacağını söyleyerek şunları söyledi:

“Dediğim gibi AKP’den bir kopuş var. Ben ilk adımı attım. Çok şey biliyorum. Bunları sosyal medya hesaplarımda göreve getirildiğimde açıklayacağım. 8-9 yıldır burada AKP’ye çalıştım. Halkı, aşiretleri, insanları biliyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem