AK Parti'li Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na: Dünyadan, ülkesinden ve milletten bihaber; böyle biri cumhurbaşkanı olsa bu ülke ne hale gelir?

AK Parti'li Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na: Dünyadan, ülkesinden ve milletten bihaber; böyle biri cumhurbaşkanı olsa bu ülke ne hale gelir?

Kılıçdaroğlu, milletle dalga geçiyor

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Türkiye'deki gelişmeleri bilmediğini ancak ülkeyi yönetmeye talip olduğunu' söyledi.

AKP'li Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünyadan, ülkesinden ve milletten 'bihaber' olduğunu söyledi. 

Kılıçdaroğlu'nun, kendisine ABD'den danışman ekibi oluşturduğunu aktaran Aydemir, "Bu danışmanları kendisine kimin dikte ettiğini de öğrendik. CHP'liler, Kılıçdaroğlu'na bu isimleri ABD'nin Ankara Büyükelçisi'nin önerdiğini söylediler. Danışmanları İstanbul'a getirememiş, video konferans usulüyle görüşüyor. Danışmanlarını buraya getirememesine yönelik sorgulamalara 'millet teknoloji görsün' cevabını veriyor. Kılıçdaroğlu, milletle dalga geçiyor" diye konuştu.

Aydemir, "Bu ülke insansız savaş uçağı üretiyor. Böyle biri Cumhurbaşkanı olsa bu ülke ne hale gelir? Bununla beraber olan altılı masadaki bütün figürler aynen böyle, kıvam ve nitelik olarak Kılıçdaroğlu'ndan farkları yok" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yıllardır bazı uluslararası toplantıları video konferansla yaptığını söyleyen Aydemir, "Bu, bizim için çocuk oyuncağı. Ana muhalefetin lideri, Cumhurbaşkanlığı'na adaylık düşünen bir simanın haline bakın, komedi. Bir tarafta sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu, yaklaşımı, dünyaya nizam veren hali diğer tarafta sayın Kılıçdaroğlu ve altılı masa var. Adaylıkta da birbirleriyle kavga halindeler. Milletimiz bunları görsün" dedi.

Konuşmasında gençlere, "Şu isimler sizi yönetmeye talipler, dünyadan haberdar değiller. Bunlar iktidara gelirse ne hale düşersiniz?" diye soran Aydemir, Kılıçdaroğlu'nun 'Türkiye'deki gelişmeleri bilmediğini ancak ülkeyi yönetmeye talip olduğunu' kaydetti. 

Etiketler :