AK Partili başkan yardımcısı isyan etti: Erdoğan’ı seviyorum, ama artık yeter

AK Partili başkan yardımcısı isyan etti: Erdoğan’ı seviyorum, ama artık yeter

“Bıçak kemiğe değil, iliğe dayandı. Erdoğan’ı seviyorum. Ama artık yeter. Kendi isteğimle bu dönem görev almadım. Halktan kopuyoruz''

Sözcü Gazetesi’nden Veli Toprak’ın haberine göre; eski Adalet ve Kalkınma Partisi il Başkan Yardımcısı Kamil Özyön, artan elektrik faturalarına isyan etti. Aralık ayında 7 bin 900 TL fatura ödeyen Özyön’ün faturası Ocak ayında 17 bin 400 TL’ye yükseldi. Özyön, “Bu nedir kardeşim, ayıptır günahtır” dedi ve şunları söyledi: “10. ayda 4 bin 600 TL, 11. ayda 6 bin 400 TL, 12. ayda 7 bin 900 TL, ve bu yıl Ocak ayında 17 bin 400 TL elektrik faturası geldi. Üç aydır her faturaya güzel güzel, usul usul kilitliyorlar. Baktılar ki sesimiz çıkmıyor, ocak ayı faturamızı ikiye katladılar. Koyu bir ‘Reis’ taraftarı olarak davaya hizmet ettim. Ama vatandaşın karşısına çıkıp savunacak cümle bulamıyorum.”

“AİLEDE TEK AKP’Lİ KALDIM, ERDOĞAN’I SEVİYORUM AMA ARTIK YETER”

Ailesinin AKP’den istifa ettiğini, hane içerisinde yalnızca kendisinin AKP’li olduğunu söyleyen Özyon şu ifadeleri kullandı:

“Bıçak kemiğe değil, iliğe dayandı. Erdoğan’ı seviyorum. Ama artık yeter. Kendi isteğimle bu dönem görev almadım. Halktan kopuyoruz. Elektrik faturaları AK Parti ve Erdoğan’a sıkılmış kurşundur. 4 kişilik bir aileyiz ve hepimiz AK Parti üyesi idik. Önce oğlum, sonra kızım ve eşim istifa etti. En son ben kaldım, direniyorum. Bugün seçim olsa bizim aileden 1 kişi kaldı. Ne aileme ne çevreme karşı savunacak gücüm yok. Yanlış politikalar davamızı ve partimizi hızlı bir şekilde eritiyor. Ben partimden ayrılmadan eleştiriyorum. Bu yapılanlar zulümdür, haksızlıktır. Temennimiz cumhurbaşkanımızın acilen bu zamların tamamını geri çekmesidir”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem