AK Partili belediyeden aynı isme 43 ihale

AK Partili belediyeden aynı isme 43 ihale

Bağcılar Belediyesi Kurucu Meclis Üyesi olan AKP’li Yeşilyurt’un aile şirketi Mert İnşaat, belediyeden bir ihale daha aldı.

Bu ihalelerle şirket, Bağcılar Belediyesi’nden 50 milyon 319 TL tutarında 43’üncü; kamudan ise 117 milyon 679 bin TL değerindeki 72’nci ihalesini almış oldu.

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre, Refah Partisi’nin kurucu üyesi olan Abdurrahman Yeşilyurt, 2016’da şirketteki hisselerini oğulları Mertcan Yeşilyurt ile Hüseyin Yeşilyurt’a devretti. Şirket, büyük hissedar Hüseyin Yeşilyurt tarafından yönetiliyor. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün de yüklü ihalelerini alan şirket, Ümraniye, Güngören, Zeytinburnu ve Fatih gibi AKP’li belediyelerden de ihaleler kaptı. O ihalelerden bazıları ve tutarları şöyle:

Esenler Belediyesi'nden 2 milyon 743 bin 291 TL değerinde dört ihale. Zeytinburnu Belediyesi’nden 5 milyon 889 bin TL’lik üç ihale. Güngören Belediyesi’nden 1 milyon 216 bin 57 TL değerinde bir ihale. Fatih Belediyesi’nden 4 milyon 969 bin TL tutarında bir ihale. Sultangazi Belediyesi’nden 2 milyon 811 bin TL’lik bir ihale alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem