AK Partili Bülent Turan: Seçmenler, AK Parti'den kopan zavallılar için "acaba bunlar kim" diye baktılar

AK Partili Bülent Turan: Seçmenler, AK Parti'den kopan zavallılar için "acaba bunlar kim" diye baktılar

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Turan, iç siyasete ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6'lı masanın karşılığı olmadığını savunarak, "Kendi dertlerine yansınlar. Şu an CHP'de, iddialıyım, bir gram oy artışı yok. AK Parti'den kopup giden zavallılar için bir ara seçmenler 'Acaba bunlar kim?' diye baktılar." diye konuştu.

6 başkanın sık sık bir araya gelmesini dilediklerini belirten Turan, şunları kaydetti:

"Toplantılarına baktığımızda, Çanakkale'ye ilişkin bir somut adım var mı? Ülke dertlerine ilişkin çözüm önerisi var mı? Türkiye’nin muhabbetine, Çanakkale'nin beraberliğine bir vurgu var mı? Hiçbiri yok. Bunların hangi karakterde olduğunu, hangi utanmazlıkta olduğunu göstermek aslında bizim görevimiz lakin buna gerek kalmadan kendileri göstermiş oluyorlar. Bu 6'lı masanın sohbetlerinin hiçbir karşılığı olmadığını düşünüyorum. Kendi dertlerine yansınlar. Şu an CHP'de, iddialıyım, bir gram oy artışı yok. AK Parti'den kopup giden zavallılar için bir ara seçmenler 'Acaba bunlar kim?' diye baktılar. Gördüler ki CHP'nin taklidi olmuşlar, 'Zaten CHP var bunlara gerek kalmaz' diye düşündüler. Zaten kendi aralarındaki sohbetlerde, 'Bu dönem bizden bir şey olmaz lakin ileride Allah kerim' dediklerini duyuyoruz."

Bülent Turan, sözlerini,

"Daha ötesi zaman zaman milliyetçi değerlere, isimlere vurup kırıp garip bir siyaset ürettiğini gördük. Ama baktı ki AK Parti'den, MHP'den oy alamıyorlar, o zaman dedi ki 'Ben CHP'nin tabanından oy alayım.' Şu an oraya oynamaya çalışıyorlar. Dolayısıyla şimdi İYİ Parti, CHP'den oy alıyor. Ondan dolayı artmayacak, göreceksiniz. Şu anki tablo siyaseten Çanakkale'de budur, Türkiye'de budur. Türkiye'nin tartışmasız bir numaralı partisi AK Parti'dir. Çanakkale'nin tartışmasız bir numaralı partisi AK Parti'dir."

diye tamamladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika