AK Partili ismin 60 projesine MHP’li Alanya Belediyesi’nden jet hızıyla onay geldi

AK Partili ismin 60 projesine MHP’li Alanya Belediyesi’nden jet hızıyla onay geldi

Alanya Belediyesi’nin CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı mimar Mustafa Toklu’nun projelerine belediyeden 'jet hızıyla onay geldiğini' öne sürdü.

Cumhuriyet'ten Sena Tufan'ın haberine göre; Antalya’nın MHP’li Alanya ‘proje’ tartışması yaşandı. Belediye meclisinin haziran ayı toplantısında konuşan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, “30’lu yaşlarda genç bir mimar, bir projesiyle müracaat ediyor. Altı aydır ruhsat alamıyor. Zamanla imar değişiyor, proje iptal ediliyor ve bu genç arkadaşımız işinden oluyor. Diğer taraftan siyasetin içinde bulunan başkan, bir yıl içinde ışık hızıyla 60 proje geçirebiliyor. Sizlerden adaletin sağlanmasını rica ediyorum. Siyasi kimliği olanlara ayrıcalık tanınmamalı, sokaktaki vatandaşla farklılıkları olmamalı” dedi.

AKP’li Toklu konuya ilişkin“Alanya Belediyesi'ne sunulan tüm projeler içinde bizim büromuzun oranı yaklaşık yüzde 3’tür. Bir yıllık sürede hukuka uygun bir şekilde ruhsatlandırılmıştır” diye ifade etti.