AK Partili Mahir Ünal: Sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız

AK Partili Mahir Ünal: Sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız

Mahir Ünal, AK Parti’ye karşı bir itibarsızlaştırma çalışmasının olduğunu savunarak, ”Biz sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Muğla İl Başkanlığı tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşarak, Adalet ve Kalkınma Partisi ile ilgili bir itibarsızlaştırma çalışmasının yürütüldüğünü savundu. Ünal, ”Öyle bir hava oluşturuyorlar ki biz sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız.” dedi.

AK Partili Ünal, dezenformasyonla mücadele kanununu çalıştıklarını belirterek, AB internet ortamına ilişkin önemli iki noktanın, terörle mücadele ve dezenformasyonla mücadele olduğunu söyledi.

Ünal, medyadaki haberlerin yüzde 49'unun dezenformasyon içerdiğini söyledi:

Dezenformasyonun terör kadar tehlikeli olduğunun altını çizdi AB. Dezenformasyon tek başına yalan, karalama, itibar suçu değil. Dezenformasyon gerçekle yalanın ayırt edilemez hale gelmesidir. Bugün Türkiye’de öyle bir iklim oluşturdular ki Türkiye maalesef dezenformasyona maruz kalan ülkeler arasında birinci sırada. Türkiye’deki haberlerin yüzde 49’u dezenformasyon içeriyor.

Son dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi ile ilgili itibarsızlaştırma çalışması yürütüldüğü görüşünü savunan Ünal, “Biz eğer bu ülkeyi tam bağımsız bir Türkiye haline dönüştüreceksek bunun derdini tasasını hissetmemiz gerekiyor. Öyle bir hava oluşturuyorlar ki biz sanki Türkiye’de bunca yıl hiçbir şey yapmamışız, taş üstüne taş koymamışız. Bunu dikili bir ağacı olmayan, taş üstüne taş koymayanlar söylüyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv