AK Parti'li Vedat Demiröz: Fabrikalarda işçi arıyoruz. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorsa müsebbibi biz değiliz

AK Parti'li Vedat Demiröz: Fabrikalarda işçi arıyoruz. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorsa müsebbibi biz değiliz

Turizm Bakanı Ersoy'un yaz tatiline çıkamayan vatandaşlara 'kışın gezin' tavsiyesinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz dikkat çekici bir işsizlik açıklaması yaptı.

Demiröz, "Her ne kadar işsizlik var deniliyorsa da fabrikalarda işçi arama durumundayız. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorsa onun da müsebbibi biz değiliz" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yazın tatile çıkamayan vatandaşlara "Maliyet olarak daha uygun. Kışın gezin" tavsiyesi vermişti. Şimdi de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz “İşsizlik yok iş beğenmeyenler var” dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü belirterek "Sıkıntılarımız var ama Türkiye'nin ekonomisi, ihracatı, istihdamı ve üretimi hız kesmiyor. Gelecek yüzyıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle de Türkiye'nin olacak. Türkiye, uzak doğusunda Avrupası'na ve Amerika'sına kadar dünyanın her yerine ihracat merkezi haline gelecek" dedi.


'İŞ BEĞENMİYORLARSA MÜSEBBİBİ BİZ DEĞİLİZ'
Türk ekonomisinin büyüdüğünü ve Gaziantep, Malatya ve Erzurum gibi illerde organize sanayi bölgelerinde boş yer bulunamaz hale geldiğini belirten Demiröz "Her ne kadar işsizlik var deniliyorsa da fabrikalarda işçi arama durumundayız. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorsa onun da müsebbibi biz değiliz. Herkes kamuya girmek istiyor. Kamuda çalışmak daha cazip geliyor" ifadelerini kullandı.