AK Partili vekillerden Bakan Mahmut Özer'in Kızılcahamam kampındaki üslubuna tepki

AK Partili vekillerden Bakan Mahmut Özer'in Kızılcahamam kampındaki üslubuna tepki

"Müfredata cari açık dersi konulunca, cari açık kapanmıyor"

Mahmut Özer, AKP'nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin "Müfredata ‘adap’ dersi konulsun" önerisine "Müfredata cari açık dersi konulunca, cari açık kapanmıyor" yanıtı verdi. Bazı vekillerin, "atanmış bakanlarla milletvekilleri arasında yeterli iletişimin sağlanamaması nedeniyle" parti yönetimine tepki gösterdiği ileri sürüldü.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; AKP’nin Ankara Kızılcahamam kampında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile milletvekilleri arasında “üslup” tartışmasının yaşandığı öğrenildi.

Bazı milletvekilleri, “toplumda ahlâk yozlaşmasının yaşandığı, bu yozlaşmanın çocuk ve gençler üzerinde olumsuz etkilere neden olduğunu” savunarak Özer’e, “Acaba müfredata ahlak ve adap ile ilgili ders mi konulsa” önerisini getirdi. 

Özer’in bu soruya, “Müfredata cari açık dersi konulunca cari açık da kapanmıyor” şeklinde yanıt verdiği ve bu sözler üzerine bazı vekillerinin “salonu terk ettiği, bazılarının da söz alarak, Özer’in üslubuna tepki gösterdiği” kaydedildi.

AKP’li vekillerin, “üslup tepkisi” ise Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un da Bakan Özer’i “uyardığı” kaydedildi. 

AKP içinde “atanmışlar-seçilmişler” tartışması yaşandığı belirtildi. Bazı milletvekillerinin, “cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte dışarıdan atanan bakanlarla milletvekilleri arasında yeterli iletişimin sağlanamaması” nedeniyle parti yönetimine de tepki gösterdiği ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika