AK Partili Yasin Aktay: Aç olan ‘açım’ diye bağırmaz

AK Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, katıldığı bir canlı yayında kullandığı ifadelerle dikkat çekti. Aktay, “Zannetmeyin öyle bugün ‘Açız maçız’ diyen insanların hiçbirisi aç değil. Zaten aç olan ‘Açım’ diye bağırmaz." dedi.

AK Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, geçtiğimiz gün euronews'e verdiği demeçte "Suriyeliler giderse, ülke ekonomisi çöker" demişti. Aktay bu sözlerinin üzerine çok tartışılacak bir yorum yaptı. Habertürk'te bir programa katılan Aktay, "Zannetmeyin öyle bugün ‘Açız maçız’ diyen insanların hiçbirisi aç değil. Zaten aç olan ‘Açım’ diye bağırmaz. ‘Açım’ diyenler genellikle bu işin sömürüsünü yapan insanlardır" fikrini dile getirdi.

Aktay şu ifadeleri kullandı:

Ekonomi konusunda benim kendi kişisel paradigmam biraz daha manevi boyutla irtibatlıdır. Ben rızka inanırım, rızkın Allah’tan olduğuna inanırım. Biz böyle inanırız. Misafir rızkıyla gelir. Zannetmeyin öyle bugün ‘Açız maçız’ diyen insanların hiçbirisi aç değil. Zaten aç olan ‘Açım’ diye bağırmaz. ‘Açım’ diyenler genellikle bu işin sömürüsünü yapan insanlardır, politize etmeye çalışan insanlardır.

Ekonomi