AK Parti’li Yavuz: Herkes bu başarısının sırrını Sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrenmeye çalışıyor

AK Parti’li Yavuz: Herkes bu başarısının sırrını Sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrenmeye çalışıyor

"Nasıl bu yatırımları peş peşe yapıyorsunuz?' diye soruyorlar"

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, "Herkes bu başarısının, Türkiye'nin büyümesinin sırrını sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrenmeye çalışıyor. 'Nasıl bu yatırımları peş peşe yapıyorsunuz?' diye soruyorlar. Ukrayna-Rusya arasında bu dengeyi nasıl kuruyorsunuz?' diye soruyorlar" dedi. 

Yavuz, Akyazı Belediyesince yapımı tamamlanan ilçe otogarının açılışında, 'Türkiye Yüzyılı' kapsamında emin adımlarla ilerlediklerini dile getirdi. Yavuz, "Emin olun ilerisi çok aydınlık. Mesela önümüzdeki yıl nükleer santralin ilk ünitesi devreye girecek. İnşallah önümüzdeki yılın başında TOGG'u yollarımızda göreceğiz ve ilk çeyrekte kendi doğal gazımız sisteme bağlanacak. Daha ne olsun" diye konuştu.

G-20 Zirvesi kapsamında Endonezya'da bulunduğunu anlatan Yavuz, "Herkes bu başarısının, Türkiye'nin büyümesinin sırrını sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrenmeye çalışıyor. 'Nasıl bu yatırımları peş peşe yapıyorsunuz?' diye soruyorlar. Ukrayna-Rusya arasında bu dengeyi nasıl kuruyorsunuz?' diye soruyorlar" dedi.

Yavuz, diğer ülke liderlerinin dünya durgun dönemi yaşarken Türkiye'nin bu atılımları nasıl yaptığını merak ettiğini söyleyerek,"Özellikle de savunma sanayi alanındaki yükselişimizi ve bu anlamdaki serüveni çok merak ediyorlar. İnşallah sizin desteklerinizle Türkiye çok daha emin adımlarla yarınlara yürüyecek ve hep birlikte liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında kenetlenerek yeni heyecanlara yol almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. (AA) 

Etiketler :