AK Parti'li Zehra Taşkesenlioğlu'ndan seçim bölgesinde korumalarla esnaf ziyareti

AK Parti'li Zehra Taşkesenlioğlu'ndan seçim bölgesinde korumalarla esnaf ziyareti

Sedat Peker, FETÖ’nün finans merkezi olan Bank Asya’da 16 yıl yöneticilik yapan Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun başrolüne oturduğu bir rüşvet çarkı iddiasında bulundu.

Peker, çarka Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kardeşi Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun da iddia etti. Taşkesenlioğlu, kendisinden rüşvet istendiğini söyleyen iş insanı Mine Tozlu Sineren ile Erzurum’da görüşme gerçekleştirdiğini kabul etti.

Peker’in iddialarının ardından Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban da yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

SEÇİM BÖLGESİNDE KORUMA İLE ENSAF ZİYARETİ

Sözcü’den Orhan Bozkurt’un haberine göre Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçim bölgesinde esnaf ziyareti yaptı. Erzurum’da biri kadın iki koruma polisi ile gezen Taşkesenlioğlu ilk önce Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ü ziyaret etti. DSi tarafından Daphan Ovası’nda düzenlenen ‘Ayçiçeği Hasat Töreni’ne katılan milletvekili rahat tavırlarıyla dikkat çekti.

Pasinler, Horasan, Oltu ve Olur ilçelerine de giden Zehra Taşkesenlioğlu, AKP’li Belediye başkanları ile birlikte esnaf ziyaretlerinde de bulundu.

Ziyaretleri esnasında Taşkesenlioğlu’nun koruma polisleri ile gezmesi tepkilere neden oldu. Polis korumalı ziyaretlerine ait fotoğrafları kendi sosyal medya hesaplarından paylaşan Zehra Taşkesenlioğlu’na vatandaşlar, “Kimden, neden korkuyor?” diye sorarak tepki gösterdi.

Vatandaşlar, bakanlık veya kritik bir görevde bulunmayan sade bir milletvekiline neden koruma tahsisi yapıldığını da sorguladı. Taşkesenlioğlu, Erzurum gezisinin ardından TBMM’de yeni yasama yılının açılışına katılarak, genel kurul salonundaki rahat tavırlarıyla dikkat çekmişti.

DİĞER VEKİLLER KORUMASIZ DOLAŞIYOR

Erzurum milletvekilleri arasında eski bakan olmaları nedeniyle Recep Akdağ ve Selami Altınok’ın korumaları bulunurken, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili İbrahim Aydemir, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Kamil Aydın ve İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli korumasız bir şekilde esnaf ve halk gezilerine katılıyor.