AK Partiliden, AK Parti Genel Başkanı Yardımcıısı Ömer Çelik'e yanıt Sedat Peker AK Parti için oy toplarken neden 'mafyatik' demediniz

AK Partiliden, AK Parti Genel Başkanı Yardımcıısı Ömer Çelik'e  yanıt  Sedat Peker AK Parti için oy toplarken neden 'mafyatik' demediniz

AK Partiliden, AK Parti Genel Başkanı Yardımcıısı Ömer Çelik'e yanıt Sedat Peker AK Parti için oy toplarken neden 'mafyatik' demediniz

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları üzerine açıklama yaptı. Çelik'in açıklamalarının altında ise tepkiler büyüktü. Bugüne kadar hep AK Parti'ye oy verdiğini söyleyenler, Ömer Çelitk'e şunu sordu:

omer-celike-yanit.jpg

Sayın Çelik, Sedat Peker AK Parti için oy toplarken,  yardım kampanyalarına katılırken, muteber iş adamıydı. Eleştriye başladı, 'mafyatik' oldu. Neden zamanında AK Parti'ye destek verirken bunun önünü kapatmadınız, Sedat Peker'e suç örgütü liderisin, uzak dur demediniz.

sedat-peker-erdogan.png
Çelik'in paylaşamının ayrıca Sedat Peker ile Recep Tayyip Erdoğan'ın yan yana olduğu fotoğarlar konuldu. Bu ne diye işaret edildi?

Ömer Çelik'in açıklamaları ise şöyle:

İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle  kınıyoruz. Suç örgütü üyelerini siyaset ve muhalefet yapmanın referansı kabul edenleri kınıyoruz.
İllegal/mafyatik kişiliklerin tezviratlarını esas kabul ederek İçişleri Bakanımıza, Bakanlarımıza, Kabinemize, Ak Partimize ve siyaset arkadaşlarımıza saldıran muhalefet siyasetçileri sadece kendilerine kişiliksiz notlar veriyorlar.
Suç örgütü mensubu şahısların hezeyanlarının peşine düşerek siyaset arkadaşlarımızı hedef alanlar aslında kendi referanslarının suç örgütü mensupları olduğunu itiraf etmekten başka birşey yapmıyorlar.
Muhalefetin siyasi demeç verirken kendisini suç örgütü mensubu bir şahsın ifadelerinden beslenmek zorunda hissetmesi, siyasetin en temel ilkesinden ahlaki bir sapmadır.
Terör örgütü üyelerinin iddialarının bir suç örgütü üyesi tarafından dillendirildikten sonra siyaset gündemine taşınması, bir siyasi aracılık örneğidir ve nasıl bir kurgunun ürünü olduğu milletimizin ferasetinden kaçmamaktadır.
Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin. Elindeki malzeme sadece illegal/mafyatik tiplerin tezviratları olanlar, bunları kullanarak siyaset yapmıyorlar, sadece kendilerini kullandırıyorlar.
İllegal odakların sözlerini esas alarak arkadaşlarımıza siyasi saldırıda bulunanlar, illegal odakların iftiralarını referans kabul ettiklerini beyan etmiş oluyorlar. Siyasetçinin bu hale düşmesi vahimdir.
Bu şekilde davrananların yarın öbür gün kendileri hakkında illegal/suç örgütü mensubu kişiliklerin söyleyeceği herşeyin doğru kabul edileceği bir ortama imza attıkları açıktır.
Rakibine gayrı meşru odakların iftiralarıyla saldıranlar, gayrı meşru odakların kendileri hakkında söyleyeceği herşeyi şimdiden doğru kabul etmiştir.
Bu siyaset  tarzı utanılması gereken bir siyaset tarzıdır.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı son video üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını alıntılayarak Twitter'dan paylaşım yaptı.

Kalın, "Mafyatik bir şahsın hezeyanlarından medet umarak iftira ve tezviratta bulunması muhalefet adına ne hazin bir durumdur. Umarım bu yaptıklarından hicap duyarlar" dedi.

Kalın, şunları kaydetti: "İçişleri bakanımız Süleyman Soylu meseleyi açıkça ortaya koyarken muhalefetin küçük siyasi hesaplarla ve mafyatik bir şahsın hezeyanlarından medet umarak iftira ve tezviratta bulunması muhalefet adına ne hazin bir durumdur. Umarım bu yaptıklarından hicap duyarlar."

Son Dakika Haberleri