Akademisyenler alkışlarla uğurlandı: Bizim ülkemize veremeyeceğimiz hesap yok!

Akademisyenler alkışlarla uğurlandı: Bizim ülkemize veremeyeceğimiz hesap yok!

OHAL kapsamında çıkarılan 686 sayılı KHK ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden toplamda 28, İletişim Fakültesi'nden 16, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden (DTCF) çoğunluğu Tiyatro Bölümü'nden 12 kişi ihraç...

OHAL kapsamında çıkarılan 686 sayılı KHK ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden toplamda 28, İletişim Fakültesi'nden 16, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden (DTCF) çoğunluğu Tiyatro Bölümü'nden 12 kişi ihraç edilmişti. DTFC'de öğle saatlerinde bir araya gelen yüzlerce öğrenci “Hocama dokunma, #Hayırgitmiyoruzö pankartı açıp bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada KHK ile akademisyenlerin ihraç edilmesine tepki gösterildi. Açıklamanın ardından ihraç edilen bazı akademisyenler öğrencilerinin alkışları ve sloganları eşliğinde ayrıldı.

'VEREMEYECEĞİMİZ HESABIMIZ YOK'

Fakültenin çıkışında kameralara konuşan öğretim üyesi Elif Çongur "Öğrencilerimize, evladımıza, ülkemize veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Üzgünüz ama çok gururluyuz. Odalarımızı topladık, kolilere koyduk gönderdik. Bu son çıkıştı. İlişiğimizi de kestik. Herhalde ziyaretçi kartıyla girebiliriz. Çok gururluyuz. Öğrencilerimiz yolcu ediyorlar bizi. Sağ olsunlar, var olsunlar" dedi.

BU YAPILAN ÇOK CİDDİ HAKSIZLIK

Prof. Dr. Tülin Sağlam ise "Bunlar bitecek biz döneceğiz. Bu yapılan çok ciddi bir haksızlık. Hala şaşkınlığını atamadım üzerimden. Bunlardan dönüleceğini ve bunların büyük hatalar olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Ayrıntılar gelecek...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL