Akaryakıta zam üstüne zam devam ediyor.

Akaryakıta zam üstüne zam devam ediyor.

Daha bugünlerde motorinin litre fiyatı için 41 kuruş zam yansıtılmıştı. Bu zam uygulanmaya konulduktan sonra benzincilerde büyük kuyruklar oluştu. Aslına bakacak olursak birçok kişi yaklaşık 3 liralık bir zam bekliyordu. Ancak bunun yerine 41 kuruşluk zam

Henüz bu yapılan zam etkisini kaybetmemişken yeni bir fiyat artışı daha yaşandı. Motorinin litre fiyatına 43 kuruş zam yapıldı. Bu zam pompa fiyatlarına yansıyacak. Bildiğiniz üzere akaryakıt için ÖTV oranları neredeyse sıfıra inmişti. Bu durum aynı zamanda gelen tüm zamların pompa fiyatına yansımasına neden oldu.

Türkiye’de otomobil fiyatları bildiğiniz üzere son derece yüksek. Sadece bu bile vatandaşları zor durumda bırakabiliyor. Özellikle alınan ÖTV normalden kat kat daha fazla. Şimdi ise akaryakıt üzerinden gelen bu tür zamlar sürücüleri olumsuz yönde etkiliyor. Parçalar halinde gelecek olan bu zamların 3 TL’yi bulma ihtimali var.

akaryakıta zam üstüne zam

Motorin, benzin ve LPG sürekli olarak yeni zamlar almaya devam ediyor. Dolar kurunun 9,25 TL seviyesine kadar yükselmesi bunda son derece büyük bir etkiye sahip. Benzin ile ilgili yapılacak zam ise bugün belli oluyor. LPG konusunda da benzer bir eğilimin olduğunu söyleyebiliriz. Önceleri ucuz diye alınan LPG bile artık ekonomik değil. Akaryakıta zam yapılmaya devam edilecek gibi görünüyor.

Google Haritalar benzinden tasarruf yapmanızı sağlayacak: Yepyeni özellik

Tüm bu sürece baktığımızda karşımıza döviz kuru ve yükselen benzin fiyatları çıkıyor. Küresel çapta benzin fiyatlarının yükselmesi Türkiye’de de artış yaşanmasına neden oluyor.

Bilim Teknoloji