Akif Beki Bülent Ersoy'la verilen pozun sırrını 'çözmüş'; Erdoğan esnekleşmeye başladı

Akif Beki Bülent Ersoy'la verilen pozun sırrını 'çözmüş'; Erdoğan esnekleşmeye başladı

Bülent Ersoy'la birlikte verilen pozun İstanbul'da Onur Yürüyüşü'ne yapılan set polis müdahalesine değinmeden yorumlayan Beki o fotoğraftan 'toplumsal muhalefetle barışmaya çalışan bir Erdoğan portresi' çıkardı.  Geçtiğimiz...

Bülent Ersoy'la birlikte verilen pozun İstanbul'da Onur Yürüyüşü'ne yapılan set polis müdahalesine değinmeden yorumlayan Beki o fotoğraftan 'toplumsal muhalefetle barışmaya çalışan bir Erdoğan portresi' çıkardı.  

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın söylem değişiklikleriyle 'esneklik göstermeye başladığını' öne süren Beki, iddiasında ısrarcı oldu.

Erdoğan'ın iftarında, Gezi eylemlerine katılan ünlülerin yer almasının tesadüf olmadığını söyleyen Beki, "Gezi'yle barışma iftarıydı demek belki abartılı olacak ama kesinlikle Gezicilerle barışık bir iftardı" dedi. 

galeri-131.jpg

Akif Beki'nin yazısının bir kısmı şu şekilde; 

Yan bakışlarla ters ters kesenler de muzip bir tebessümle göz süzenler de kafalarından aynı şeyi geçiriyoR: O fotoğrafı nasıl yorumlamalıyız?

Fotoğraf, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la eşi Emine Erdoğan'ın pazar günü Huber Köşkü'ndeki iftar sofrasında Bülent Ersoy'la birlikte verdikleri fotoğraf. 

Sabah'ın İngilizce gazetesi Daily Sabah, fotoğrafı "Transeksüel şarkıcı Erdoğan'ın iftarına katıldı" başlığıyla servis etti. 

Aynı vurguyu mesela El Arabiye televizyonunun Twitter hesabında da gördüm. Daily Sabah'ın sunumundan etkilenmiş olmalı. 

...

Cumartesi günü bazı söylem değişikliklerine değinerek Erdoğan'ın esneklik göstermeye başladığını yazmıştım. 

"Sokaklarınızda karışıklık çıkarılmasından, sosyal çalkantıların patlak vermesinden endişe ediyorsanız... Analiziniz buysa ve buna karşı ne yapmanız gerekiyorsa... Cumhurbaşkanı Erdoğan da işte onu yapıyor demiştim. 

Yazının tamamı için tıklayınız.

Medya