Akıl almaz olay! 10 yaşındaki çocuk, şeytan çıkarma ayininde öldürüldü

Akıl almaz olay! 10 yaşındaki çocuk, şeytan çıkarma ayininde öldürüldü

Cezayir'de 10 yaşındaki bir çocuğun "şeytan çıkarma" ayini sırasında öldürüldüğü ortaya çıktı

Cezayir'de 10 yaşındaki bir çocuğun "şeytan çıkarma" ayini sırasında öldürüldüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken Savcılık, çocuğun "kesik ve yanıklara" rastlandığını belirtti.

Cezayir yerel basınına yansıyan olay büyük tepki çekti. Çocuğun ailesiyle yaşadığı evde maruz kaldığı şeytan çıkarma ayininde ölümüyle bağlantılı bir kişi, Cezayir'e 500 km uzaklıktaki Guelma'da Perşembe günü yakalandı.

'BİR CELLAT TARAFINDAN YAPILAN İŞKENCE AYİNİ'

Yerel basında çıkan haberlere göre, Savcılığın açıklamasında, küçük kızın Guelma hastanesi acil servisine getirildiği ve burada hayatını kaybettiği bildirildi. Savcılık, çocuğun vücudunda kesik ve yanık izleri bulunduğunu açıkladı. Olaya ilişkin otopsi emri verildi ve soruşturma başlatıldı.

Cezayirliler, sosyal medyada çocuğun "bir cellat tarafından yapılan işkence ayini" olarak adlandırdıkları ayinde ölümüne tepki gösterdi.

Euronews'ten Gizem Sade'nin haberine göre, yerel bir radyo muhabiri "bir şarlatanın korkunç eylemi" olarak nitelendirdiği cinayeti kınadı. Muhabir sosyal medya hesabında, "Bu cinayetler ne zaman son bulacak?" paylaşımı yaptı.

Savcılık çocuğun niçin şeytan çıkarma ayinine maruz bırakıldığının henüz bilinmediğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika