Akıllı telefon üretimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Akıllı telefon üretimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Önemli araştırma şirketlerinden bir tanesi olan TrendForce , 2020’nin ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon üretimi değişeceğini söylüyor. Binden fazla

Önemli araştırma şirketlerinden bir tanesi olan TrendForce , 2020’nin ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon üretimi değişeceğini söylüyor. Binden fazla insanı öldüren  Corona Virüs buradaki en büyük etken.

Akıllı telefon üretimi yıllık olarak değerlendirildiğinde %12 düşüşle 275 milyon adede gerilemesini beklediğini ifade ettiler. Apple, Samsung ve Huawei gibi markalar Çin’de üretim yapıyor. Bu ülkede ortaya çıkan ölümcül salgın, pek çok fabrikayı durma noktasına getirdi.

Kısa bir süre önce Apple’ın tedarikçileri, ana üretim merkezlerinin bulunduğu Henan ve Guangdong eyaletlerinde, 100’den fazla corona virüsü vakası olduğunu itiraf ettiler. Bu durum üretim hızını büyük ölçüde düşürdü. Apple, tedarikçilerinden bu yılın ilk yarısında 80 milyon civarında iPhone üretmelerini talep etmişti.

akıllı telefon üretimi

Samsung ise; ilk çeyrekte 71,5 milyon akıllı telefon üretmesi beklenen şirketler içerisinde yer alıyordu. TrendForce’a göre Güney Koreli teknoloji devinin ana üretim merkezinin Vietnam’da olması, Samsung’u daha az etkileyecek. Bu rapora göre, Samsung’un akıllı telefonlarının Çin’deki iç pazarın sadece yüzde 2’sini oluşturduğu ifade edildi.

Huawei ise, 2020’nin ilk çeyreğinde %15 düşüşle 42,5 milyon akıllı telefon üretimi yapacak gibi görünüyor. Ayrıca 2020’nin tamamı için tahminler kötü değil. Araştırma şirketi Bu durumun geçici olduğunu da vurguladı.

Huawei Mate 30 Pro’ya Google Play Store nasıl yüklenir?

Bilim Teknoloji