Akıncı, Bahçeli’ye yanıt verdi

Akıncı, Bahçeli’ye yanıt verdi

KKTC eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine yanıt verdi. Akıncı, "Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli’nin sözlerine eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı sosyal medyadan yanıt verdi. Akıncı, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Bahçeli’ye “fikir yoksunu” dedi.

Akıncı’nın paylaşımı şöyle:

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsıma yönelik saldırılarını yeni bir boyuta taşıdı. Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı. Bu defa şahsım için kullandığı nitelemeler, ‘Fiili Akel mensubu’, ‘Uyuyan mason ve komünist’ ve ‘Eoka militanı’ şeklinde oldu. Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum.
Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir” diye ifade etti.

GENEL